Personen met verstrekte geneesmiddelen; herkomst en generatie
PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.2015*
GeslachtPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Totaal mannen en vrouwen
OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Personen met geneesmiddelen, relatief
LeeftijdPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Totaal leeftijd0 tot 15 jaar15 tot 25 jaar25 tot 35 jaar35 tot 45 jaar45 tot 55 jaar55 tot 65 jaar65 tot 75 jaar75 jaar of ouder
Geneesmiddelengroep (ATC)Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.Herkomst en generatiePas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.%
TotaalTotaal herkomst66,2647,5057,5054,9561,8668,5878,2987,1390,77
Autochtoon67,7246,9860,5257,0862,0468,1878,1587,1890,90
Allochtoon61,2649,0549,1550,4161,3670,1079,0086,8889,83
Westerse allochtoon58,7943,5840,1441,5853,8563,0574,5585,3289,47
Niet-westerse allochtoon63,2651,5854,1456,6366,9276,4184,7390,3691,18
Marokko67,1853,6559,0066,6672,7980,3589,9192,4594,34
Turkije69,7455,5659,9466,0274,1582,4789,8893,5992,64
Suriname70,4255,4061,8663,0368,9077,3786,6191,4490,38
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba61,3851,4851,6455,9064,6173,2581,6486,9587,95
Overig niet-westers55,6948,0146,6547,1459,4771,1179,9886,4988,40
A Maagdarmkanaal en metabolismeTotaal herkomst23,476,467,8211,2915,4422,1933,9248,2065,81
Autochtoon23,656,287,0710,3413,4820,1032,3447,2865,76
Allochtoon22,846,999,8913,3120,6430,1541,7953,7966,18
Westerse allochtoon20,845,275,187,5312,3319,4332,1147,5063,63
Niet-westerse allochtoon24,467,7912,5017,3926,7939,7354,2467,8875,72
Marokko28,328,5016,2324,4133,2947,3567,6076,7882,94
Turkije30,809,7316,4122,4734,4749,6366,0176,7278,87
Suriname28,936,9712,7017,6224,7137,8054,6167,4873,80
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba19,026,229,1212,8920,0330,5643,2756,1266,77
Overig niet-westers18,787,129,4513,4821,2333,3046,7059,1670,08
B Bloed en bloedvormende organenTotaal herkomst12,340,602,023,654,818,4316,6431,5251,81
Autochtoon13,240,521,823,414,448,2116,6231,5552,26
Allochtoon9,240,842,554,175,779,2416,7731,3848,62
Westerse allochtoon10,970,511,292,313,636,9715,4130,6449,20
Niet-westerse allochtoon7,841,003,255,487,3511,2718,5233,0446,48
Marokko7,641,204,528,018,2510,0115,2728,0140,51
Turkije10,251,253,797,019,3315,1625,0241,9154,46
Suriname11,330,983,285,177,6913,3922,4737,0249,70
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba6,910,692,754,416,6110,0816,4928,9044,64
Overig niet-westers5,490,852,494,235,758,5114,5227,1541,60
C HartvaatstelselTotaal herkomst21,380,561,992,957,0818,8338,2658,6372,18
Autochtoon23,030,572,163,157,0118,4037,7358,3972,36
Allochtoon15,730,551,542,537,2720,4640,8960,1070,90
Westerse allochtoon19,350,571,302,005,6016,0835,6857,0470,41
Niet-westerse allochtoon12,810,541,672,918,5024,3947,5866,9572,72
Marokko10,980,531,932,977,1820,9645,8663,6170,06
Turkije14,570,452,053,269,9528,2653,6874,0077,12
Suriname20,830,881,833,6611,0729,0954,1672,5676,12
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba12,760,751,602,999,4324,0145,1163,2170,85
Overig niet-westers9,460,461,322,477,0820,9641,2959,5467,61
D DermatologicaTotaal herkomst19,9019,4117,8316,3216,6317,5620,4124,5931,85
Autochtoon19,7218,4717,9416,5116,1416,7519,7024,1531,85
Allochtoon20,4822,1717,5615,9217,9120,6523,9427,2631,82
Westerse allochtoon17,4917,8812,7211,8214,2116,3119,8624,6130,99
Niet-westerse allochtoon22,9024,1520,2318,8020,6424,5329,1933,1934,92
Marokko24,6923,8821,8521,4922,3926,8734,8237,4638,42
Turkije24,4223,1922,7621,2622,8126,5932,2234,5034,87
Suriname27,9730,1425,6224,5424,1927,3932,0236,6536,79
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba21,1026,8817,6418,0418,4920,8523,3024,5925,16
Overig niet-westers19,5422,7116,7715,0117,4221,2525,0628,5431,70
G Urogenitale stelsel en geslachtshorm.Totaal herkomst7,491,0119,275,345,164,846,009,8313,82
Autochtoon7,861,1522,285,404,904,635,889,7313,81
Allochtoon6,210,6010,955,215,855,646,5910,5013,84
Westerse allochtoon6,200,6512,314,014,634,485,829,6413,22
Niet-westerse allochtoon6,220,5710,196,056,756,687,5812,4316,16
Marokko5,590,446,386,847,086,978,0213,8817,97
Turkije6,930,607,356,997,567,8510,8617,2322,76
Suriname7,700,8716,257,177,116,616,5110,1612,56
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba7,020,8015,146,336,396,336,339,1911,18
Overig niet-westers5,390,5210,114,966,035,977,1811,0313,81
H System. horm.prep. excl geslachtshorm.Totaal herkomst7,471,241,823,225,327,9711,6015,2120,71
Autochtoon7,941,251,943,435,407,9111,5615,2120,88
Allochtoon5,841,211,462,795,128,2011,8015,2619,47
Westerse allochtoon6,701,041,152,354,447,2210,9514,7019,52
Niet-westerse allochtoon5,141,291,643,095,639,0812,8816,5319,29
Marokko4,941,892,063,555,288,0712,6815,6919,22
Turkije6,811,451,913,907,4012,4217,8021,1022,75
Suriname6,691,101,743,636,019,2813,3416,5618,94
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba4,151,111,422,444,487,2710,2913,5515,77
Overig niet-westers3,971,001,322,534,827,7811,1714,5417,48
J Antimicrob. middelen v. system. gebr.Totaal herkomst22,5316,3717,8019,9321,2721,7725,2828,9036,64
Autochtoon23,0016,0318,6420,5821,1921,5725,2728,9636,93
Allochtoon20,9117,4015,4618,5621,4622,5425,3528,5234,61
Westerse allochtoon20,3516,5313,1815,4918,8920,1924,0327,9834,68
Niet-westerse allochtoon21,3617,8116,7220,7223,3624,6427,0629,7234,32
Marokko22,9818,6918,2125,0525,1125,4729,9831,9637,11
Turkije25,7522,5419,6525,3827,9929,3432,0632,5936,64
Suriname22,0414,4618,3922,2322,2923,3527,1229,6233,13
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba19,3314,1417,0620,7421,9621,8422,6724,3028,09
Overig niet-westers18,6016,9613,8816,7420,5322,7824,8827,8132,41
L Oncolytica en immunomodulantiaTotaal herkomst1,630,130,360,631,051,742,503,774,61
Autochtoon1,770,120,370,691,101,782,543,864,72
Allochtoon1,130,150,330,520,921,582,333,223,82
Westerse allochtoon1,400,100,240,410,831,512,353,414,05
Niet-westerse allochtoon0,910,180,380,600,991,642,302,792,97
Marokko0,840,160,480,751,001,512,232,102,48
Turkije0,870,200,380,631,001,512,102,162,11
Suriname1,550,240,470,951,442,282,863,603,90
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba1,000,180,310,591,161,752,423,654,03
Overig niet-westers0,680,160,300,410,751,391,952,662,83
M SkeletspierstelselTotaal herkomst16,141,7010,9613,9717,8021,2823,0823,5523,57
Autochtoon16,281,6211,2814,0717,2020,5622,6223,3223,43
Allochtoon15,661,9310,0913,7419,3924,0225,3824,9624,51
Westerse allochtoon14,551,337,5810,4514,8818,8921,6823,4723,98
Niet-westerse allochtoon16,552,2111,4816,0722,7328,6030,1428,3126,49
Marokko18,392,2913,7220,7326,0233,6037,8532,5631,65
Turkije21,653,8014,8622,0129,8734,9535,5430,8626,54
Suriname18,111,8411,8916,1420,9125,9328,1227,5923,72
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba14,621,6710,4314,8520,0625,3426,6823,4822,14
Overig niet-westers12,971,748,8112,1518,2424,8027,4025,6925,72
N ZenuwstelselTotaal herkomst16,695,179,1111,5616,1220,1222,6324,0934,60
Autochtoon17,275,429,9612,1915,9819,5422,1923,8734,74
Allochtoon14,734,466,7610,2316,4922,3224,8225,3833,64
Westerse allochtoon14,573,856,157,9813,3918,1721,0523,2132,59
Niet-westerse allochtoon14,864,747,1011,8118,7926,0329,6630,2337,59
Marokko16,905,137,8616,3023,3331,8737,0430,9839,00
Turkije20,816,408,5516,7126,7736,4242,6638,6842,43
Suriname16,885,027,4611,9716,9422,9429,0631,0938,49
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba12,635,357,3810,5115,6320,8923,3222,3630,57
Overig niet-westers10,633,735,828,3613,2920,0623,4824,9532,32
P Antiparasitica, insecticiden en...Totaal herkomst1,190,471,311,681,511,331,251,110,95
Autochtoon1,100,461,271,541,331,191,181,090,95
Allochtoon1,490,521,431,992,011,861,591,230,98
Westerse allochtoon1,200,441,121,491,541,411,301,110,95
Niet-westerse allochtoon1,720,551,612,342,352,261,961,491,11
Marokko1,710,701,642,562,312,232,141,451,00
Turkije1,600,461,082,062,542,121,841,430,88
Suriname2,230,332,213,412,752,632,221,751,35
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba2,000,432,273,142,662,211,911,261,15
Overig niet-westers1,520,591,501,872,052,171,761,361,12
R AdemhalingsstelselTotaal herkomst20,7314,6516,9116,9320,3421,9825,0026,8228,11
Autochtoon20,9014,1117,6917,8120,4021,3724,4226,3327,89
Allochtoon20,1316,2314,7615,0520,1824,3027,8629,7929,65
Westerse allochtoon18,4113,2211,3711,5916,8920,6524,8527,5728,29
Niet-westerse allochtoon21,5217,6216,6417,4822,6227,5631,7134,7634,70
Marokko22,6619,0018,2419,9423,7428,6333,0934,5137,13
Turkije23,2818,3618,1519,4523,6229,6735,3138,3637,26
Suriname26,3621,3221,0121,7425,4529,4834,5737,6335,17
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba20,0518,2714,8216,6722,1625,8927,8127,7324,15
Overig niet-westers18,3915,5913,9114,4920,3825,0228,4631,5832,02
S Zintuiglijke organenTotaal herkomst11,908,746,837,288,8610,3213,7419,4027,94
Autochtoon11,918,606,967,318,379,5612,9618,6827,56
Allochtoon11,879,166,487,2110,1613,1917,6323,7730,68
Westerse allochtoon10,607,944,475,077,369,3013,0119,7928,29
Niet-westerse allochtoon12,899,727,598,7112,2416,6723,5632,6739,61
Marokko13,849,928,3210,0513,8718,8926,6033,5141,62
Turkije14,0311,899,1410,3912,9417,1123,9131,2735,83
Suriname16,2611,279,3310,4213,2317,2125,0536,5443,07
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba11,108,515,697,4010,6914,8420,7728,6535,47
Overig niet-westers10,828,576,227,1910,8915,4421,7930,6237,97
V Diverse middelenTotaal herkomst0,200,090,150,130,150,160,210,340,57
Autochtoon0,200,080,160,140,150,140,190,310,54
Allochtoon0,200,090,110,110,160,210,300,510,77
Westerse allochtoon0,190,090,100,090,130,170,200,370,63
Niet-westerse allochtoon0,210,100,120,130,180,250,420,821,30
Marokko0,180,100,060,120,180,180,320,691,24
Turkije0,200,090,130,110,150,200,390,801,39
Suriname0,340,150,150,180,230,330,561,161,46
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba0,220,080,110,130,190,290,510,761,60
Overig niet-westers0,170,090,120,120,180,260,340,611,01
Y Niet ingevuldTotaal herkomst0,910,680,230,200,220,410,911,704,41
Autochtoon0,970,690,230,210,220,400,901,674,36
Allochtoon0,700,630,230,190,220,431,001,844,78
Westerse allochtoon0,830,500,140,110,160,390,931,744,66
Niet-westerse allochtoon0,600,690,270,250,270,481,082,085,21
Marokko0,710,880,420,430,320,510,931,894,27
Turkije0,450,560,300,220,180,310,721,433,39
Suriname1,000,740,310,340,420,751,583,067,72
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba0,540,660,190,180,280,451,131,844,54
Overig niet-westers0,460,630,190,180,230,400,891,804,98
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 23-6-2017