Personen met verstrekte geneesmiddelen; migratieachtergrond en generatie
PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.2016*
GeslachtPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Totaal mannen en vrouwen
OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Personen met geneesmiddelen, relatief
LeeftijdPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Totaal leeftijd0 tot 15 jaar15 tot 25 jaar25 tot 35 jaar35 tot 45 jaar45 tot 55 jaar55 tot 65 jaar65 tot 75 jaar75 jaar of ouder
Geneesmiddelengroep (ATC)Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.Migratieachtergrond en generatiePas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.%
TotaalTotaal migratieachtergrond en generatie66,2447,8557,2654,8161,3868,2278,0387,1290,69
Nederlandse achtergrond67,8147,4360,4657,0761,6267,7977,8987,1790,83
Met migratieachtergrond61,0149,0548,7550,0860,7769,7978,7186,8389,72
Westerse migratieachtergrond58,4143,9839,0041,4853,2962,6774,0385,2689,23
Niet-westerse migratieachtergrond63,0751,4054,1456,1366,2275,9984,3990,2491,48
Marokko67,4553,7259,5566,6472,3479,9389,3093,1394,55
Turkije69,9355,7060,4865,7673,6282,0389,5193,2892,62
Suriname70,6955,2262,0663,4968,5776,9386,2491,3690,93
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba61,7051,4452,1956,0364,5873,5581,0186,8688,52
Overige niet-westerse migratieachterg...55,4047,9146,6846,7258,8570,6079,8686,4588,68
A Maagdarmkanaal en metabolismeTotaal migratieachtergrond en generatie24,196,588,1911,7615,9622,8534,7548,9866,91
Nederlandse achtergrond24,406,387,3410,7713,8920,6433,0948,0666,84
Met migratieachtergrond23,487,1310,4313,8021,1630,9642,8054,5167,39
Westerse migratieachtergrond21,245,415,347,7512,6019,9632,7448,1164,71
Niet-westerse migratieachtergrond25,267,9313,2418,0527,3940,5454,9868,3976,94
Marokko29,458,6117,1525,3434,2048,2567,5077,9484,13
Turkije32,229,9017,7623,7235,3350,7066,3978,0880,27
Suriname30,277,2313,6918,7025,6038,3055,4167,7775,00
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba20,056,449,6013,7421,3031,4344,1657,2068,35
Overige niet-westerse migratieachterg...19,297,3010,0613,9921,7234,0047,7060,1770,95
B Bloed en bloedvormende organenTotaal migratieachtergrond en generatie12,590,622,133,805,008,6516,7031,7151,83
Nederlandse achtergrond13,540,541,943,574,618,4316,6731,7652,26
Met migratieachtergrond9,390,822,664,285,979,4816,8331,3948,86
Westerse migratieachtergrond11,040,501,302,363,787,1615,3530,6249,23
Niet-westerse migratieachtergrond8,080,973,405,627,5711,5118,6333,0747,53
Marokko8,001,174,878,288,6910,1514,9428,9541,81
Turkije10,651,193,827,049,5915,7725,2741,9855,72
Suriname11,780,963,445,467,8513,3822,4536,7950,77
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba7,230,782,824,587,0810,1416,7129,3643,85
Overige niet-westerse migratieachterg...5,680,832,694,435,948,8114,9127,4142,61
C HartvaatstelselTotaal migratieachtergrond en generatie21,430,571,952,886,8218,4937,7758,6072,05
Nederlandse achtergrond23,160,582,123,096,7718,0437,2258,3772,21
Met migratieachtergrond15,640,561,502,466,9620,1540,4759,9670,96
Westerse migratieachtergrond19,140,561,241,975,3415,8535,1156,7770,25
Niet-westerse migratieachtergrond12,850,561,652,808,1423,9046,9666,8773,50
Marokko11,230,591,962,886,7820,3045,1064,8571,11
Turkije14,870,461,913,169,5428,0253,3974,0678,15
Suriname21,240,922,003,5710,6728,3453,2971,8376,75
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba12,930,731,563,028,9023,6544,2963,3270,27
Overige niet-westerse migratieachterg...9,380,471,292,366,9320,6540,9759,7968,39
D DermatologicaTotaal migratieachtergrond en generatie19,7819,5717,5916,1616,5117,3820,1924,3531,51
Nederlandse achtergrond19,6718,7817,7216,4516,0616,6119,4923,9231,49
Met migratieachtergrond20,1521,8317,2515,5617,6420,2123,6226,9431,59
Westerse migratieachtergrond17,2418,0512,3511,6214,0616,0019,4324,0730,66
Niet-westerse migratieachtergrond22,4723,5919,9518,3320,2423,8728,7033,1534,90
Marokko24,5323,6121,9821,4022,1326,1533,7038,1138,24
Turkije24,1722,9422,6321,2522,4325,6131,8734,8433,98
Suriname27,6429,3325,2424,1124,1526,9331,5836,1037,02
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba20,8926,0917,5917,9018,4920,7822,8924,6926,46
Overige niet-westerse migratieachterg...19,0922,1316,5614,4816,9920,6624,7128,7732,00
G Urogenitale stelsel en geslachtshorm.Totaal migratieachtergrond en generatie7,121,0018,584,394,404,445,749,6713,88
Nederlandse achtergrond7,531,1521,724,394,144,245,639,5913,87
Met migratieachtergrond5,760,5710,244,405,065,196,2910,1913,94
Westerse migratieachtergrond5,770,6011,493,283,884,135,519,3113,27
Niet-westerse migratieachtergrond5,750,569,555,195,936,117,2412,0716,31
Marokko5,210,425,945,936,356,047,5514,1218,47
Turkije6,560,607,106,146,857,2410,4916,7722,68
Suriname7,320,8515,716,406,296,166,3710,0912,36
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba6,450,8414,505,385,535,465,978,5611,74
Overige niet-westerse migratieachterg...4,880,509,224,175,175,576,7110,6814,01
H System. horm.prep. excl geslachtshorm.Totaal migratieachtergrond en generatie7,551,251,843,295,347,9611,6515,3520,67
Nederlandse achtergrond8,041,261,973,505,417,8811,6115,3520,83
Met migratieachtergrond5,911,241,502,855,178,2711,8715,3719,56
Westerse migratieachtergrond6,741,031,172,434,497,3011,0114,7719,61
Niet-westerse migratieachtergrond5,241,331,693,155,679,1112,9116,6619,41
Marokko5,071,872,143,565,398,0512,6916,1219,36
Turkije7,051,491,984,027,4212,5417,4922,4222,77
Suriname6,831,141,933,645,928,9613,4116,5219,01
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba4,391,451,572,654,797,3110,1313,3416,25
Overige niet-westerse migratieachterg...4,041,051,312,614,917,9811,3514,3717,56
J Antimicrob. middelen v. system. gebr.Totaal migratieachtergrond en generatie21,9616,6717,2519,7120,5920,8524,2927,9935,25
Nederlandse achtergrond22,4116,3018,1020,3420,4920,6124,2628,0635,53
Met migratieachtergrond20,4717,7415,0018,4220,8221,7424,4027,5833,28
Westerse migratieachtergrond19,7816,8512,5615,3718,3619,4222,8927,1933,40
Niet-westerse migratieachtergrond21,0218,1516,3520,5622,6223,7626,2328,4032,85
Marokko22,8418,7218,1425,1224,8124,7229,0831,8735,83
Turkije25,3823,2319,1325,6327,2227,8930,4530,8735,54
Suriname21,5714,9017,9722,2221,3922,3626,0028,1530,68
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba19,0714,4916,7220,9920,7421,4021,9422,9825,90
Overige niet-westerse migratieachterg...18,4017,3713,7116,5519,9422,1124,5426,5531,69
L Oncolytica en immunomodulantiaTotaal migratieachtergrond en generatie1,690,130,370,641,071,782,583,904,78
Nederlandse achtergrond1,850,130,380,701,121,832,633,994,90
Met migratieachtergrond1,150,150,330,520,921,602,353,353,95
Westerse migratieachtergrond1,430,110,250,420,831,532,383,524,23
Niet-westerse migratieachtergrond0,930,170,370,590,991,672,312,962,97
Marokko0,880,150,500,771,061,552,202,452,41
Turkije0,910,190,390,641,011,602,112,332,03
Suriname1,610,240,450,981,512,292,873,733,88
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba1,060,210,310,591,121,812,573,914,47
Overige niet-westerse migratieachterg...0,680,140,290,400,721,391,962,682,96
M SkeletspierstelselTotaal migratieachtergrond en generatie15,711,6810,6813,6417,1020,6222,4422,9622,71
Nederlandse achtergrond15,861,6211,0113,7516,4819,8921,9822,7922,61
Met migratieachtergrond15,181,849,8313,4118,6623,3024,7023,9723,46
Westerse migratieachtergrond14,051,357,3110,2614,3618,2621,0122,5922,95
Niet-westerse migratieachtergrond16,092,0611,2215,6321,7827,6829,1826,9725,26
Marokko17,922,1913,1020,0624,9731,9636,3631,9029,93
Turkije21,183,4314,7221,1828,8333,9834,0129,5725,37
Suriname17,811,8711,7316,5519,8524,8927,2525,6823,04
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba14,531,6610,2514,8419,9624,9826,2022,3120,93
Overige niet-westerse migratieachterg...12,621,638,8511,9117,5924,1126,5924,8524,15
N ZenuwstelselTotaal migratieachtergrond en generatie16,934,959,2411,6816,2320,4023,0824,6134,84
Nederlandse achtergrond17,585,2310,1912,4116,1919,8322,6224,4334,97
Met migratieachtergrond14,764,156,7010,1616,3222,4725,3325,7633,93
Westerse migratieachtergrond14,653,666,108,0813,3818,3521,4523,5132,76
Niet-westerse migratieachtergrond14,854,387,0411,6318,4726,0630,0430,6238,10
Marokko16,994,817,9416,0423,0731,3836,9631,9339,30
Turkije21,105,788,7916,6526,4336,4943,1339,6743,14
Suriname17,304,747,4612,2317,2123,1229,4831,1238,92
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba13,095,467,5310,7615,7921,4624,4123,4431,43
Overige niet-westerse migratieachterg...10,483,455,638,2313,0420,0223,7225,6032,78
P Antiparasitica, insecticiden en...Totaal migratieachtergrond en generatie1,170,421,331,641,451,311,241,100,96
Nederlandse achtergrond1,080,391,281,531,271,171,161,080,96
Met migratieachtergrond1,450,501,451,861,911,801,591,240,98
Westerse migratieachtergrond1,160,381,111,351,451,391,321,130,96
Niet-westerse migratieachtergrond1,680,561,642,222,252,171,911,471,08
Marokko1,550,581,422,322,231,961,851,471,14
Turkije1,570,461,081,952,392,221,711,360,91
Suriname2,120,382,133,122,612,472,171,681,27
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba1,920,412,063,002,492,291,971,340,94
Overige niet-westerse migratieachterg...1,560,641,731,872,022,041,811,401,00
R AdemhalingsstelselTotaal migratieachtergrond en generatie20,8615,3017,4617,3020,3521,7524,7626,6927,56
Nederlandse achtergrond21,0414,7718,3418,2720,4821,1124,1426,2127,32
Met migratieachtergrond20,2516,8015,1315,2720,0324,1127,7629,6329,21
Westerse migratieachtergrond18,3513,8211,3111,8216,7420,4024,5527,5127,70
Niet-westerse migratieachtergrond21,7618,1817,2417,7022,4227,3531,6634,2134,60
Marokko23,2719,7419,1720,5524,3228,2533,0434,7136,41
Turkije23,5419,3118,7019,9322,9929,1534,9337,2336,94
Suriname26,8922,3722,0122,4925,5129,2934,5537,1535,21
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba20,9219,4615,7617,3422,3827,1728,3627,7524,84
Overige niet-westerse migratieachterg...18,4615,9114,4414,4720,0824,8228,4231,1232,34
S Zintuiglijke organenTotaal migratieachtergrond en generatie12,018,726,917,478,9710,2813,7219,5228,11
Nederlandse achtergrond12,018,547,007,508,489,4812,8918,7827,69
Met migratieachtergrond12,019,226,697,4010,2013,2417,7424,0430,96
Westerse migratieachtergrond10,668,074,385,277,389,2913,0419,9328,33
Niet-westerse migratieachtergrond13,099,767,968,9012,2516,6723,4432,9240,37
Marokko14,2710,148,9010,4813,9618,7126,6035,0141,81
Turkije14,4611,9510,0010,8313,0517,1723,9331,8736,72
Suriname16,5711,619,8210,8012,9517,2224,7035,7743,82
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba11,488,646,237,8810,9214,9720,4128,8135,81
Overige niet-westerse migratieachterg...10,888,556,357,2310,9915,4521,8030,9039,40
V Diverse middelenTotaal migratieachtergrond en generatie0,200,090,140,130,150,150,210,340,57
Nederlandse achtergrond0,200,090,160,140,150,140,190,310,54
Met migratieachtergrond0,200,090,110,110,150,210,300,510,77
Westerse migratieachtergrond0,190,090,100,090,120,160,210,380,59
Niet-westerse migratieachtergrond0,210,090,110,130,170,240,400,801,38
Marokko0,180,080,080,140,170,170,270,651,43
Turkije0,200,100,130,130,120,180,400,741,51
Suriname0,350,160,120,200,230,310,521,151,48
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba0,240,110,120,130,190,360,500,681,45
Overige niet-westerse migratieachterg...0,170,080,110,110,180,250,330,651,05
Y Niet ingevuldTotaal migratieachtergrond en generatie0,950,720,250,220,240,420,941,744,56
Nederlandse achtergrond1,010,740,250,220,240,410,921,714,51
Met migratieachtergrond0,750,670,240,220,240,481,041,934,93
Westerse migratieachtergrond0,870,530,150,130,170,410,961,844,71
Niet-westerse migratieachtergrond0,650,730,300,280,290,541,152,135,70
Marokko0,800,910,470,510,380,601,081,985,07
Turkije0,500,650,340,260,210,370,761,483,52
Suriname1,100,750,320,420,460,831,703,098,06
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba0,620,690,210,270,280,581,091,935,91
Overige niet-westerse migratieachterg...0,490,670,220,180,220,440,931,805,50
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 23-1-2018