Gedetineerden; geslacht, leeftijd en herkomstgroepering
GeslachtPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Totaal mannen en vrouwen incl. onbekend
LeeftijdPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Totaal leeftijd
OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.HerkomstgroeperingPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.20052006200720082009201020112012201320142015
Totaal gedetineerdenTotaal herkomstaantal50 65050 03047 62045 19044 05043 76043 94042 50042 70043 24039 790
Autochtoon20 10020 10019 04017 92016 71016 28016 29015 45015 66015 97014 490
Allochtoon30 33029 67028 24026 96027 02027 18027 44026 90026 81026 79024 750
Westerse allochtoon6 7406 6906 3906 2806 6606 9707 5307 5907 8007 3807 040
Niet-westerse allochtoon23 60022 98021 85020 68020 36020 21019 91019 31019 01019 41017 710
Marokko5 1404 9604 7604 3404 4304 5604 5804 6004 5304 6404 310
Turkije2 7502 7902 5602 2702 3002 2802 2902 1902 0902 0601 870
Suriname5 8005 6705 3204 9704 8004 7304 5404 2704 1404 1803 700
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba4 1103 7103 3803 2803 2703 2203 3403 3603 5503 7103 300
Overig niet-westers5 7905 8605 8405 8305 5605 4205 1704 8904 7104 8304 520
Herkomst onbekend220260340310320300220150230480560
Gedetineerden (in % van totaal)Totaal herkomst%100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Autochtoon39,740,240,039,637,937,237,136,436,736,936,4
Allochtoon59,959,359,359,761,362,162,463,362,862,062,2
Westerse allochtoon13,313,413,413,915,115,917,117,918,317,117,7
Niet-westerse allochtoon46,645,945,945,846,246,245,345,444,544,944,5
Marokko10,29,910,09,610,110,410,410,810,610,710,8
Turkije5,45,65,45,05,25,25,25,14,94,84,7
Suriname11,511,311,211,010,910,810,310,09,79,79,3
(voormalige) Nederlandse Antillen, Aruba8,17,47,17,37,47,47,67,98,38,68,3
Overig niet-westers11,411,712,312,912,612,411,811,511,011,211,4
Herkomst onbekend0,40,50,70,70,70,70,50,30,51,11,4
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 25-2-2017