OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.19501960197019801990200020162017
Bevolking naar geslachtTotale bevolkingaantal10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95016 979 12017 081 507
Mannen4 998 2515 686 1526 465 0816 994 2807 358 4827 846 3178 417 1358 475 102
Vrouwen5 028 5225 731 1026 492 5407 096 7347 534 0928 017 6338 561 9858 606 405
Bevolking naar burgerlijke staatTotale bevolking10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95016 979 12017 081 507
Ongehuwd5 284 4965 730 7156 104 2546 190 9406 464 9717 048 6998 112 1538 201 061
Gehuwd4 232 2415 103 1636 121 9416 835 0146 956 5107 071 2026 727 5546 718 468
Verweduwd435 532495 131616 504751 355853 599882 071860 883859 720
Gescheiden74 50488 245114 922313 705617 494861 9781 278 5301 302 258
Bevolking naar leeftijd (op 1 januari)Bevolking naar leeftijd, aantallenTotale bevolking10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95016 979 12017 081 507
Jonger dan 20 jaar3 742 4994 331 0424 657 6064 431 7853 822 2053 873 0083 818 4993 817 173
20 tot 40 jaar2 951 3693 098 7793 650 3624 441 5794 912 1284 761 5044 163 7024 206 639
40 tot 65 jaar2 562 3112 968 6113 338 6783 602 3264 252 6175 076 9965 911 6115 898 035
65 tot 80 jaar670 995864 4231 089 2321 303 4471 477 9091 652 1032 336 5602 395 385
80 jaar of ouder99 599154 399221 743311 877427 715500 339748 748764 275
Bevolking naar leeftijd, relatiefJonger dan 20 jaar%37,337,935,931,525,724,422,522,3
20 tot 40 jaar29,427,128,231,533,030,024,524,6
40 tot 65 jaar25,626,025,825,628,632,034,834,5
65 tot 80 jaar6,77,68,49,39,910,413,814,0
80 jaar of ouder1,01,41,72,22,93,24,44,5
Demografische drukTotale druk81,988,285,475,262,561,268,569,0
Groene druk67,971,466,655,141,739,437,937,8
Grijze druk14,016,818,820,120,821,930,631,3
Gemiddelde leeftijdTotale bevolkingJaar30,831,732,534,436,638,241,541,6
Mannen30,331,131,633,235,337,040,640,7
Vrouwen31,332,433,435,637,939,442,342,5
Bevolking naar herkomstgroeperingTotale bevolkingaantal10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95016 979 12017 081 507
Autochtoon.....13 088 64813 226 82913 218 754
Allochtoon: eerste- en tweede generatieTotaal allochtoonAllochtoon.....2 775 3023 752 2913 862 753
Allochtoon, relatief%.....17,522,122,6
Westersaantal.....1 366 5351 655 6991 689 030
Niet-westersTotaal niet-westers.....1 408 7672 096 5922 173 723
Marokko.....262 221385 761391 088
(voormalig) Ned. Antillen + Aruba.....107 197150 981153 469
Suriname.....302 514349 022349 978
Turkije.....308 890397 471400 367
Overig niet-westers.....427 945813 357878 821
EerstegeneratieallochtoonTotaal eerstegeneratieallochtonen.....1 431 1221 920 8772 001 175
Westers.....544 890772 428801 203
Niet-westersTotaal niet-westers.....886 2321 148 4491 199 972
Marokko.....152 540168 336168 536
(voormalig) Ned. Antillen + Aruba.....69 26682 46282 995
Suriname.....183 249177 720176 801
Turkije.....177 754190 621190 331
Overig niet-westers.....303 423529 310581 309
TweedegeneratieallochtoonTotaal tweedegeneratieallochtonen.....1 344 1801 831 4141 861 578
Westers.....821 645883 271887 827
Niet-westersTotaal niet-westers.....522 535948 143973 751
Marokko.....109 681217 425222 552
(voormalig) Ned. Antillen + Aruba.....37 93168 51970 474
Suriname.....119 265171 302173 177
Turkije.....131 136206 850210 036
Overig niet-westers.....124 522284 047297 512
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 15-12-2017