OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.19501960197019801990200020152016
Bevolking naar geslachtTotale bevolkingaantal10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95016 900 72616 979 120
Mannen4 998 2515 686 1526 465 0816 994 2807 358 4827 846 3178 372 8588 417 135
Vrouwen5 028 5225 731 1026 492 5407 096 7347 534 0928 017 6338 527 8688 561 985
Bevolking naar burgerlijke staatTotale bevolking10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95016 900 72616 979 120
Ongehuwd5 284 4965 730 7156 104 2546 190 9406 464 9717 048 6998 031 9668 112 153
Gehuwd4 232 2415 103 1636 121 9416 835 0146 956 5107 071 2026 753 2596 727 554
Verweduwd435 532495 131616 504751 355853 599882 071862 705860 883
Gescheiden74 50488 245114 922313 705617 494861 9781 252 7961 278 530
Bevolking naar leeftijd (op 1 januari)Bevolking naar leeftijd, aantallenTotale bevolking10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95016 900 72616 979 120
Jonger dan 20 jaar3 742 4994 331 0424 657 6064 431 7853 822 2053 873 0083 828 0593 818 499
20 tot 40 jaar2 951 3693 098 7793 650 3624 441 5794 912 1284 761 5044 134 4474 163 702
40 tot 65 jaar2 562 3112 968 6113 338 6783 602 3264 252 6175 076 9965 930 5355 911 611
65 tot 80 jaar670 995864 4231 089 2321 303 4471 477 9091 652 1032 272 7092 336 560
80 jaar of ouder99 599154 399221 743311 877427 715500 339734 976748 748
Bevolking naar leeftijd, relatiefJonger dan 20 jaar%37,337,935,931,525,724,422,722,5
20 tot 40 jaar29,427,128,231,533,030,024,524,5
40 tot 65 jaar25,626,025,825,628,632,035,134,8
65 tot 80 jaar6,77,68,49,39,910,413,413,8
80 jaar of ouder1,01,41,72,22,93,24,34,4
Demografische drukTotale druk81,988,285,475,262,561,267,968,5
Groene druk67,971,466,655,141,739,438,037,9
Grijze druk14,016,818,820,120,821,929,930,6
Gemiddelde leeftijdTotale bevolkingJaar30,831,732,534,436,638,241,341,5
Mannen30,331,131,633,235,337,040,440,6
Vrouwen31,332,433,435,637,939,442,142,3
Bevolking naar herkomstgroeperingTotale bevolkingaantal10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95016 900 72616 979 120
Autochtoon.....13 088 64813 235 40513 226 829
Allochtoon: eerste- en tweede generatieTotaal allochtoonAllochtoon.....2 775 3023 665 3213 752 291
Allochtoon, relatief%.....17,521,722,1
Westersaantal.....1 366 5351 626 8121 655 699
Niet-westersTotaal niet-westers.....1 408 7672 038 5092 096 592
Marokko.....262 221380 755385 761
(voormalig) Ned. Antillen + Aruba.....107 197148 926150 981
Suriname.....302 514348 662349 022
Turkije.....308 890396 555397 471
Overig niet-westers.....427 945763 611813 357
EerstegeneratieallochtoonTotaal eerstegeneratieallochtonen.....1 431 1221 860 9771 920 877
Westers.....544 890747 703772 428
Niet-westersTotaal niet-westers.....886 2321 113 2741 148 449
Marokko.....152 540168 451168 336
(voormalig) Ned. Antillen + Aruba.....69 26682 28982 462
Suriname.....183 249179 236177 720
Turkije.....177 754192 311190 621
Overig niet-westers.....303 423490 987529 310
TweedegeneratieallochtoonTotaal tweedegeneratieallochtonen.....1 344 1801 804 3441 831 414
Westers.....821 645879 109883 271
Niet-westersTotaal niet-westers.....522 535925 235948 143
Marokko.....109 681212 304217 425
(voormalig) Ned. Antillen + Aruba.....37 93166 63768 519
Suriname.....119 265169 426171 302
Turkije.....131 136204 244206 850
Overig niet-westers.....124 522272 624284 047
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 22-8-2017