Bevolking, huishoudens en bevolkingsontwikkeling; vanaf 1899
OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.1900192519501975200020102013201420152016
BevolkingsontwikkelingImmigratiex 1 000283871127133154165183205231
MigratieBuitenlandse migratieNaar nationaliteitImmigratieTotaal immigratie28,438,470,6127,3132,9154,4164,8182,9204,6230,7
Nederlands..64,872,041,544,242,543,645,148,6
Totaal niet-Nederlands..5,855,291,4110,2122,3139,3159,5182,2
Europese Unie (exclusief Nederland)...16,022,160,071,780,381,087,2
Marokkaans...7,94,21,61,51,41,11,3
Turks...12,74,53,73,02,82,83,2
Naar geboortelandImmigratieTotaal immigratie28,438,470,6127,3132,9154,4164,8182,9204,6230,7
Nederland...25,723,828,427,628,829,931,6
Europese Unie (exclusief Nederland)...15,921,858,469,376,977,383,1
Indonesië...2,81,91,61,61,71,82,1
Suriname en de Nederlandse Antillen...40,513,86,65,25,05,15,6
Suriname...38,03,62,11,71,61,71,9
Nederlandse Antillen...2,510,24,43,43,43,43,6
Marokko...7,94,52,42,32,42,02,3
Turkije...12,65,44,53,83,63,74,5
Specifieke emigratiegebieden...5,16,96,97,57,99,410,1
Naar land van herkomst / bestemmingImmigratieTotaal immigratie28,438,470,6127,3132,9154,4164,8182,9204,6230,7
Europese Unie (exclusief Nederland)...32,935,880,492,1100,2101,1109,2
Indonesië + Suriname + Nederlandse Ant..4,37,057,845,618,310,68,58,58,89,8
Suriname + Nederlandse Antillen..1,743,816,59,06,96,76,97,6
Indonesië..56,11,81,81,51,61,71,92,2
Suriname..0,539,73,42,01,71,71,72,1
Nederlandse Antillen..1,24,113,17,15,35,15,35,5
Marokko...7,84,42,01,81,91,51,9
Turkije...12,65,84,74,34,97,411,0
Specifieke emigratiegebieden..1,810,210,610,810,911,913,414,3
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 17-12-2017