OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.19501960197019801990200020172018
Bevolking naar geslachtTotale bevolkingaantal10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95017 081 50717 181 084
Mannen4 998 2515 686 1526 465 0816 994 2807 358 4827 846 3178 475 1028 527 041
Vrouwen5 028 5225 731 1026 492 5407 096 7347 534 0928 017 6338 606 4058 654 043
Bevolking naar burgerlijke staatTotale bevolking10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95017 081 50717 181 084
Ongehuwd5 284 4965 730 7156 104 2546 190 9406 464 9717 048 6998 201 0618 287 607
Gehuwd4 232 2415 103 1636 121 9416 835 0146 956 5107 071 2026 718 4686 710 175
Verweduwd435 532495 131616 504751 355853 599882 071859 720858 676
Gescheiden74 50488 245114 922313 705617 494861 9781 302 2581 324 626
Bevolking naar leeftijd (op 1 januari)Bevolking naar leeftijd, aantallenTotale bevolking10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95017 081 50717 181 084
Jonger dan 20 jaar3 742 4994 331 0424 657 6064 431 7853 822 2053 873 0083 817 1733 810 656
20 tot 40 jaar2 951 3693 098 7793 650 3624 441 5794 912 1284 761 5044 206 6394 253 083
40 tot 65 jaar2 562 3112 968 6113 338 6783 602 3264 252 6175 076 9965 898 0355 878 229
65 tot 80 jaar670 995864 4231 089 2321 303 4471 477 9091 652 1032 395 3852 460 202
80 jaar of ouder99 599154 399221 743311 877427 715500 339764 275778 914
Bevolking naar leeftijd, relatiefJonger dan 20 jaar%37,337,935,931,525,724,422,322,2
20 tot 40 jaar29,427,128,231,533,030,024,624,8
40 tot 65 jaar25,626,025,825,628,632,034,534,2
65 tot 80 jaar6,77,68,49,39,910,414,014,3
80 jaar of ouder1,01,41,72,22,93,24,54,5
Demografische drukTotale druk81,988,285,475,262,561,269,069,6
Groene druk67,971,466,655,141,739,437,837,6
Grijze druk14,016,818,820,120,821,931,332,0
Gemiddelde leeftijdTotale bevolkingJaar30,831,732,534,436,638,241,641,8
Mannen30,331,131,633,235,337,040,741,0
Vrouwen31,332,433,435,637,939,442,542,6
Bevolking naar migratieachtergrondTotale bevolkingaantal10 026 77311 417 25412 957 62114 091 01414 892 57415 863 95017 081 50717 181 084
Nederlandse achtergrond.....13 088 64813 218 75413 209 225
Personen met migratieachtergrondTotaal met migratieachtergrondMet migratieachtergrond.....2 775 3023 862 7533 971 859
Met migratieachtergrond, relatief%.....17,522,623,1
Westerse migratieachtergrondaantal.....1 366 5351 689 0301 729 016
Niet-westerse migratieachtergrondTotaal niet-westers.....1 408 7672 173 7232 242 843
Marokko.....262 221391 088396 539
(voormalig) Ned. Antillen + Aruba.....107 197153 469157 114
Suriname.....302 514349 978351 681
Turkije.....308 890400 367404 459
Overig niet-westers.....427 945878 821933 050
Eerste generatie migratieachtergrondTotaal eerste generatie.....1 431 1222 001 1752 079 329
Westerse eerste generatie.....544 890801 203836 178
Niet-westerse eerste generatieTotaal niet-westers.....886 2321 199 9721 243 151
Marokko.....152 540168 536169 018
(voormalig) Ned. Antillen + Aruba.....69 26682 99584 526
Suriname.....183 249176 801176 412
Turkije.....177 754190 331191 513
Overig niet-westers.....303 423581 309621 682
Tweede generatie migratieachtergrondTotaal tweede generatie .....1 344 1801 861 5781 892 530
Westerse tweede generatie.....821 645887 827892 838
Niet-westerse tweede generatieTotaal niet-westers.....522 535973 751999 692
Marokko.....109 681222 552227 521
(voormalig) Ned. Antillen + Aruba.....37 93170 47472 588
Suriname.....119 265173 177175 269
Turkije.....131 136210 036212 946
Overig niet-westers.....124 522297 512311 368
Particuliere huishoudensTotaal huishoudensx 1 0002 5353 1713 9865 0066 0616 8017 7947 858
Eenpersoonshuishoudens2453876791 0851 8132 2722 9612 998
Meerpersoonshuishoudens2 2902 7843 3073 9214 2494 5294 8334 860
Gemiddelde huishoudensgrootteaantal3,933,563,212,782,422,302,162,15
Personen in institutionele huishoudensx 1 000....272224245249
BevolkingsgroeiTotale bevolkingsgroeiaantal173 507138 754161 809117 572117 871123 12599 577 
Totale bevolkingsgroei, relatiefper 1 000 inwoners17,312,212,58,37,97,85,8 
Levendgeborenenaantal229 718239 128238 912181 294197 965206 619169 836 
Overledenen75 92987 825109 619114 279128 824140 527150 214 
Geboorteoverschot153 789151 303129 29367 01569 14166 09219 622 
Geboorteoverschot, relatiefper 1 000 inwoners15,213,29,94,74,64,21,1 
Immigratieaantal70 60245 40790 829112 504117 350132 850234 957 
Emigratie inclusief administratieve c...50 69758 22657 37561 94868 93978 977154 292 
Migratiesaldo inclusief administratie...19 905-12 81933 45450 55648 41153 87380 665 
Migratiesaldo (inclusief co..), relatiefper 1 000 inwoners2,0-1,12,63,63,23,44,7 
Overige correctiesaantal-187270-93813193 160-710 
Bevolkingsdichtheid309352384415439468507510
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 19-11-2018