Bevolking, huishoudens en bevolkingsontwikkeling; vanaf 1899
OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.190019101920193019401950196019701980199020002017
Bevolking op 1 januariNaar geslachtMannen en vrouwenx 1 0005 1045 8586 7547 8258 83410 02711 41712 95814 09114 89315 86417 082
Mannen2 5212 8993 3523 8864 4084 9985 6866 4656 9947 3587 8468 475
Vrouwen2 5832 9593 4023 9394 4265 0295 7316 4937 0977 5348 0188 606
Naar leeftijdTotaal bevolking5 1045 8586 7547 8258 83410 02711 41712 95814 09114 89315 86417 082
0 tot 20 jaar2 2642 5792 8663 1533 3163 7424 3314 6584 4323 8223 8733 817
20 tot 45 jaar1 7322 0312 4042 8623 3033 5973 7564 4005 2476 0885 9765 281
45 tot 65 jaar8028901 0841 3331 6021 9162 3112 5892 7973 0773 8634 824
65 tot 80 jaar2723153484185386718641 0891 3031 4781 6522 395
80 jaar of ouder3543525975100154222312428500764
Demografische drukGroene druk%89,388,382,275,267,667,971,466,655,141,739,437,8
Grijze druk12,112,311,511,412,514,016,818,820,120,821,931,3
Naar burgerlijke staatTotale bevolkingx 1 0005 1045 8586 7547 8258 83410 02711 41712 95814 09114 89315 86417 082
Ongehuwd3 1523 577...5 2845 7316 1046 1916 4657 0498 201
Gehuwd1 6791 988...4 2325 1036 1226 8356 9577 0716 718
Verweduwd268283...436495617751854882860
Gescheiden610...75881153146178621 302
Naar landsdeelTotaal bevolking5 1045 8586 7547 8258 83410 02711 41712 95814 09114 89315 86417 082
Noord-Nederland7888619551 0151 0951 2061 2641 4061 5561 5941 6571 722
Oost-Nederland9001 0221 1611 3321 5011 7442 0382 4272 7133 0363 1143 603
West-Nederland2 5803 0193 5354 0604 5955 0685 7136 3206 6356 9677 3968 126
Zuid-Nederland8369551 1791 4251 6431 9652 3672 7863 1203 2933 4973 630
Grootteklasse van gemeentenBevolkingTotaal bevolking5 1045 8586 7547 8258 83410 02711 41712 95814 09114 89315 86417 082
In gemeenten met < 5 000 inwoners1 7521 7391 9521 9231 6021 4641 3291 0667073457212
In gemeenten met 5 000 tot 20 000 inw...1 4941 7492 0752 2032 6642 8813 2403 8864 2374 2883 5491 550
In gemeenten met 20 000 tot 50 000 inw..4796247271 1471 0971 5571 7762 3333 4403 8844 9795 988
In gemeenten met 50 000 tot 100 000 in..2413724266411 0059511 3001 8721 9272 6042 3683 274
In gemeenten met 100 000 of meer inw...1 1371 3741 6511 9182 4653 1443 7663 7973 7783 7704 8966 258
GemeentenTotaal gemeentenaantal1 1211 1211 1101 0781 0541 015994913811672537388
Gemeenten met < 5 000 inwoners918884845777718624556406246105205
Gemeenten met 5 000 tot 20 000 inwoners179206222255280314344389407384290113
Gemeenten met 20 000 tot 50 000 inwoners1621322935536178114130168191
Gemeenten met 50 000 tot 100 000 inw...467111413192627363448
Gemeenten met 100 000 of meer inwoners4446711141417172531
Naar nationaliteitTotaal niet-Nederlandsx 1 00053,070,0....107,0212,1473,4641,9651,5972,3
Amerikaans.0,5....4,27,410,710,514,118,0
Belgisch14,918,3....20,220,223,023,325,431,9
Brits1,32,1....5,79,835,437,539,545,3
Duits31,937,5....25,431,342,741,854,373,3
Italiaans0,20,4....5,216,320,916,717,932,3
Voormalig Joegoslavisch......0,94,313,712,815,610,3
Marokkaans......0,117,471,8148,0119,739,9
Spaans......0,322,623,517,416,928,3
Turks.0,1....0,123,6119,6191,5100,774,1
Migratieachtergrond: Suriname........145,7219,0302,5350,0
Migratieachtergrond: Nederlandse Ant...........36,271,2107,2153,5
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 21-1-2019