Internationale handel; in- en uitvoer; SITC-3, landen(groepen) 1996-2017
OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Invoerwaarde
Landen(groepen)Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Estland
PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.20112012 20132014201520162017
SITCPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.1 000 euro
Totaal goederen438 230251 716233 122257 491282 606278 207304 714
0 Voeding en levende dieren13 87011 23014 46921 16824 92923 07431 700
00 Levende dieren, m.u.v. dieren bed...5 3015 0964 1273 6053 1913 3032 504
001 Levende dieren, m.u.v. dieren bed...5 3015 0964 1273 6053 1913 3032 504
01 Vlees en vleesproducten2 9672 1941 8942 4713 9573 0652 465
011 Vlees van runderen, vers, gekoeld...2 7152 1251 5932 0533 5562 8432 176
012 Ander vlees en eetbare slachtafva...25270301418330203271
016 Vlees en eetbare slachtafvallen, .......1642
017 Bereidingen en conserven van vlee.......561515
02 Zuivelproducten en eieren2 9991 1643 6927 6916 9035 1904 776
022 Melk, room en melkprodukten, m.u....1 1485601 5043 2841 4429131 157
023 Boter en ander melkvet1 273211169.419758479
024 Kaas en wrongel5783942 0184 4064 9823 5103 121
025 Vogeleieren; ovoalbumine....591019
03 Vis, schaal- en weekdieren en ber...5441 0213 1612 5142 6244 2293 212
034 Vis; vers, gekoeld of bevroren5449803 1612 5142 2174 1223 133
035 Vis; gedroogd, gerookt of gezouten.2..4433
036 Schaal- en weekdieren; vers, geko.......2799969
037 Bereidingen van vis, schaal- en w....38..8457
04 Granen en graanproducten1 109944473 0215 1754 94114 748
041 Tarwe en mengkoren; niet gemalen1 109944.3 0134 8631 58314 047
042 Rijst....1023
043 Gerst; niet gemalen....623 2491
044 Maïs (m.u.v. suikermaïs), niet ge.......2442
045 Andere granen; niet gemalen...46.4744558
046 Meel en bloem van tarwe of van me.......19212
047 Meel en bloem van andere granen....1011
048 Graanpreparaten, m.i.v. vruchteme.....1814055124
05 Groenten en fruit8537931 5231 7701 2011 1471 917
054 Groenten en wortels, vers, gekoel...39.93970275301458
056 Groenten en wortels; bereid of ve.......482027
057 Fruit; vers of gedroogd.919330368455151
058 Bereidingen en conserven van frui...8147815651 3704223651 248
059 Ongegiste groente- en vruchtesapp....3..87734
06 Suiker en suikerwerken, honing3...8223418
061 Suiker, melasse en honing3...5416414
062 Suikerwerk....2874
07 Koffie, thee, cacao, specerijen e....14473628216663
071 Koffie.14373673618
072 Cacao..00428124577
073 Chocolade en bereidingen met cacao....571134
074 Thee en maté....922
075 Specerijen....684332
08 Veevoeder, m.u.v. niet gemalen gr....2162493293299
081 Veevoeder (m.u.v. niet gemalen gr....2162493293299
09 Bereide voedingsmiddelen n.a.g.94.6.237866697
091 Margarine en spijsvetten....512
098 Bereide voedingsmiddelen n.a.g.94.6.232866695
1 Dranken en tabak23112671122 5395031 264
11 Dranken23112671042 511499853
111 Alcoholvrije dranken n.a.g.....1241445
112 Alcoholhoudende dranken23112671042 387485808
12 Tabak en tabaksfabrikaten...8283411
121 Onbewerkte tabak; tabaksafvallen....30411
122 Tabaksfabrikaten (ook indien taba......82430
2 Grondstoffen, niet eetbaar, behalv...51 00544 46246 93162 71747 29262 75859 949
21 Ongelooide huiden en vellen210.92.22151
211 Ongelooide huiden en vellen210.92.22051
212 Ruwe pelterijen....1..
22 Oliehoudende zaden en vruchten.261261 17831149358
222 Oliehoudende zaden voor fijne oliën.26126961..57
223 Oliehoudende zaden voor andere oliën...217..1
23 Ruwe, synthetische en geregenereb.....43132616064
231 Natuurlijke rubber, balata, gutta.......010
232 Synthetische rubber en afval..43132615964
24 Kurk en hout21 96718 51418 59819 45721 20826 04730 146
244 Ruwe natuurkurk en afval (m.i.v. .......102
245 Brandhout (m.u.v. houtafval) en h.....95.1954108
246 Hout in plakjes, spanen e.d. en a...5 409..705865633 684
247 Ruw hout331781 3441 9213 2583 9422 621
248 Hout, enkel bewerkt16 52518 33617 15817 46517 34421 48723 732
25 Papierstof en papierafval1 95118 26219 85021 65116 83916 27218 619
251 Papierstof en papierafval1 95118 26219 85021 65116 83916 27218 619
26 Textielvezels, textielafval en lo....9..1417926
261 Zijde.......
263 Katoen....91673
264 Jute en andere bastvezels, n.e.g........000
265 Andere plantaardige textielvezels.......830
266 Synthetische textielvezels....1442
267 Kunstmatige textielvezels en afva........00
268 Wol en fijn en grof haar (m.i.v. .......111
269 Oude kleren e.d.; lompen en vodden.9..21420
27 Natuurlijke meststoffen en ruwe m...4 3553 7974 41513 4594 5724 6425 982
272 Natuurlijke meststoffen4 3503 7974 41513 4314 3983 8855 646
273 Steen, zand en grind....120743289
274 Zwavel en ijzerpyriet, niet gebrand....300
277 Natuurlijke slijpmiddelen, n.a.g.....310
278 Andere ruwe mineralen4..27481347
28 Metaalertsen en metaalafvallen22 4883 8473 8046 8062 95915 0504 646
281 IJzererts....301
282 Schroot, m.i.v. afvalingots, van ...22 4213 7793 4636 7092 3551 2271 119
283 Kopererts en concentraten daarvan.......3..
284 Nikkelerts, nikkelmatte, nikkelox.......0..
285 Aluminiumerts en aluminiumoxyde....601
286 Uraniumerts en thoriumerts en con..........
287 Andere ertsen van non-ferrometalen....1510
288 Resten van non-ferrometalen67683419757713 8213 526
289 Ertsen van edele metalen....000
29 Andere ruwe dierlijke en plantaar...356435980112405
291 Ruwe dierlijke producten n.a.g.11...3742520
292 Ruwe plantaardige producten n.a.g.25643560686385
3 Minerale brandstoffen, smeermiddel...275 866111 14479 44375 81694 23872 68264 457
32 Steenkool, cokes en briketten17 75210 7457 85011 27612 47115 57717 004
321 Steenkool (m.u.v. geagglomereerde...8355..100.
322 Geagglomereerde steenkool, bruink...14 88910 3907 85011 27612 45515 57717 004
325 Cokes en halfcokes, retortenkool2 855...6.0
33 Ruwe aardolie en aardolieproducten258 114100 39971 59364 54081 73457 10447 452
333 Ruwe olie en ruwe olie uit bitumi.......80.
334 Geraffineerde producten van aardolie258 114100 39171 59364 54081 61954 24844 114
335 Residuen van aardoliën.......
34 Aardgas en industriegas....2612
342 Propaan en butaan, in vloeibare vorm....1300
343 Aardgas....7..
344 Gasvormige koolwaterstoffen n.a.g.....401
345 Steenkoolgas, watergas, generator.......200
35 Elektrische energie....7..
351 Elektrische energie....7..
4 Dierlijke en plantaardige oliën en...96.219633227
41 Dierlijke oliën en vetten....1105
411 Dierlijke oliën en vetten....1105
42 Plantaardige oliën en vetten96.21562614
421 Plantaardige fijne oliën en vetten96.21401310
422 Andere plantaardige oliën en vetten....17123
43 Was; mengsels en bereidingen van .......297209
431 Bereide oliën en vetten; was; men.......297209
5 Chemische producten21 59821 11929 73322 60329 32427 36833 544
51 Organische chemische producten5 2577 36310 7386 2887 1999 62110 371
511 Koolwaterstoffen n.a.g.25133 4311967..
512 Alcoholen, fenolen en derivaten...1 6341082 3442 330
513 Carbonzuren5 1192 7557 2754 5416 6994 6643 610
514 Verbindingen met stikstofhoudende...0416.77..
515 Organische verbindingen van niet-...1093517949886953
516 Andere organische chemische produ...54 557..1501210
52 Anorganische chemische producten.11025186441 058
522 Anorganische chemische elementen....0.0798255
523 Metaalzouten en peroxozouten van ...41..383..
524 Andere anorganische chemische pro.......14484
525 Radio-actief en aanverwant materiaal..1022103693
53 Kleur-, looi- en verfstoffen.5781107337509777
531 Synthetische organische kleurstof.......48620
532 Extracten voor het verven en het ....0..207
533 Pigmenten, verven, vernissen en d....5781107288503750
54 Medicinale en farmaceutische prod....8 43311 03110 73910 21210 91911 413
541 Medicinale en farmaceutische prod...279159590360595455877
542 Geneesmiddelen (m.i.v. veterinair....8 27410 44110 3799 61710 46310 537
55 Etherische oliën, parfumerieën, ze...2 11130904435603858
551 Etherische oliën en reukstoffen.0..35114
553 Parfumerieën en kosmetische artik...18610.231479808
554 Zeep, onderhouds- en reinigingsmi...2 0942480416911347
56 Kunstmatige meststoffen..2 724.3 611101 529
562 Kunstmatige meststoffen..2 724.3 611101 529
57 Kunststof in primaire vormen35332732514530236288
571 Polymeren van ethyleen, in primai...46326449412059
572 Polymeren van styreen, in primair....5..382117
573 Polymeren van vinylchloride of va.......4732
574 Polyacetalen, andere polyethers e...1069191093318
575 Andere kunststof, in primaire vor...2972172410208.160
579 Resten en afval van kunststof.519235732
58 Werken van kunststof n.a.g..422432659161 1801 224
581 Buizen, slangen en hulpstukken va...132163951348451
582 Platen, vellen, foliën, stroken e..........
583 Monofilament alsmede staven en pr....1..80447
59 Andere chemische producten.4 5874 4885 1815 8984 2466 024
591 Ontsmettingsmiddelen; insektendod....3411578816241
592 Zetmeel, inuline en tarwegluten; ...0..71501226
593 Springstoffen en pyrotechnische a.......1800
597 Smeermiddelen, dopes, antivriespr...180.262651424
598 Andere chemische produkten n.a.g.6 890....4 2045 733
599 Afvallen van de chemische of aanv.......100
6 Fabrikaten, hoofdzakelijk gerangsc...19 25516 12016 59020 46122 93924 20738 560
61 Leder en -waren, bereide pelterijen3526.791416
611 Leder3526.58614
612 Lederwaren n.a.g.; zadel- en tuig...0.0.2072
613 Bereide pelterijen, (m.u.v. bontw.......100
62 Rubberwaren n.a.g.291216200174214157282
621 Rubber in deegvorm, in platen, st...2036145523544
625 Buitenbanden en binnenbanden van ...24021014969141158
629 Werken van rubber n.a.g.4961522718080
63 Kurk- en houtwaren, behalve meubelen3 9463 0361 8603 1415 4245 1978 991
633 Kurkwaren....410
634 Fineer-, duplex-, triplex- en mul...1 0581 7461 3777552 3982 4332 531
635 Houtwaren, behalve meubelen2 8881 2904832 3863 0222 7636 460
64 Papier, karton en artikelen daarvan1 7882 7614 0484 5902 5351 3301 040
641 Papier en karton7392 4963 8952 6351 263981662
642 Artikelen van papier of karton1 0492651531 9551 272349377
65 Garens, weefsels e.d.2434525391592 0523 8762 418
651 Garens12....2148
652 Weefsels van katoen3...701.242
653 Weefsels vervaardigd van syntheti...76211026361
654 Andere weefsels....432613
655 Brei- en haakwerk, n.a.g.1000192657
656 Tule, kant, borduurwerk, lint, pa...00..567
657 Speciale garens en speciale weefs...21367236125912 0431 478
658 Geconfectioneerde artikelen, gehe...19479301138460.424
659 Vloerbedekking (w.o. linoleum e.d...4..7733488
66 Fabrikaten van niet-metaalhoudend...57312670341 034433325
661 Kalk (w.o. voor bemesting), cemen.......17615516
662 Bouwmaterialen van klei of van vu.....24.170214
663 Werken van minerale stoffen, n.a....3673520125973114
664 Glas223022253162103
665 Glaswerk13562011843356
666 Huishoudelijk aardewerk492626079618
667 Edelstenen, halfedelstenen en par.......1424
67 IJzer en staal2462025681 5128041 2289 003
671 Ruw gietijzer, spiegelijzer, spon.....4585062925378 185
672 Ingots en dergelijke primaire vor....122667492124913
673 Gewalste platte producten van ijz....9.2892357
674 Gewalste platte producten van ijz...12935.3195
675 Gewalste platte producten van gel...1210..46526
676 Walsdraad, staven en profielen (m...142172512046113
677 Spoorstaven en andere bestanddele.......600
678 IJzer- en staaldraad2.33371016
679 Buizen, pijpen en holle profielen...217100226162349588
68 Non-ferrometalen1108769500692621 696
681 Zilver en metalen van de platinag.......2143
682 Koper en koperlegeringen (ruw, st......432159
683 Nikkel en nikkellegeringen (ruw, ....0..4501473
684 Aluminium en aluminiumlegeringen ....8756451573992
685 Lood en loodlegeringen (ruw, stav.......200
686 Zink en zinklegeringen (ruw, stav.......1904
687 Tin en tinlegeringen (ruw, staven....02451311
689 Overige onedele non-ferrometalen ...110.11.821 115
69 Metaalwaren n.a.g.12 0249 2389 22810 35210 10611 91014 790
691 Constructiewerken en afgewerkte d...53371916327191168
692 Bergingsmiddelen van metaal voor ...2 7022 5192 1632 2942 1352 4252 951
693 Kabel en draad van metaal (behalv...161.22211939
694 Spijkers, schroeven, moeren, bout...123631157670
695 Gereedschap voor handgebruik en v...001111512899
696 Messenmakerswerk, lepels, vorken ...7252291528840
697 Keukengerei en huishoudelijke art...4 1922 4542 7692 9492 0052 7573 368
699 Metaalwaren, n.a.g.4 9784 1724 2425 0545 1696 3158 055
7 Machines en vervoermaterieel24 37222 83527 04930 67536 33127 43630 038
71 Generatoren en motoren6 4651 5664 7932101 427794822
711 Stoomgeneratoren (stoomketels) en...52994583516832
712 Stoomturbines en andere dampturbines....111
713 Zuigermotoren met vonkontsteking ...452376284127162381316
714 (turbine)straalmotoren; schroeftu.......9691134
716 Elektrische roterende machines5 9611964 45031229253152
718 Andere krachtwerktuigen..11852139287
72 Gespecialiseerde machines6 9051 2452 5331 4272 4272 5192 282
721 Landbouwmachines (behalve tractors)25619148200535119
722 Tractors.568207186476147154
723 Delf- en graafmachines; machines ...287385209541 1851 134438
724 Machines voor de textiel- en de l....472.15171641
725 Machines voor de papierindustrie0103..2312689
726 Machines voor de drukkerij en de ...0...405075
727 Machines voor de voedingsindustrie781 6041031078987
728 Machines en toestellen n.a.g.6 608211121379535680
73 Machines voor metaalbewerking46737132334315068150
731 Gereedschapswerktuigen voor het v....9..561614
733 Gereedschapswerktuigen voor het n.......11413
735 Delen en toebehoren voor de machi...46736026630122581
737 Andere machines voor metaalbewerk...125641614343
74 Diverse machines n.a.g.4755 5031 7855 2365 8312 9633 362
741 Verwarmings- en koelmachines2291 2906631 387653377608
742 Pompen en elevatoren voor vloeist...35162431281085882
743 Andere pompen; compressoren, vent...12568135204417481727
744 Mechanisch transportmaterieel53 9477343 3804 1651 6151 255
745 Andere niet elektrische machines36262432274154241
746 Kogel-, rol-, naaldlagers e.d.443021326
747 Kranen e.d. artikelen voor leidin...5153106110273
748 Drijfwerkassen, krukken, kussenbl...334112394255
749 Niet elektrische delen en onderde...311651004712396
75 Kantoor- en automatische gegevens...6031 5282 3691 6492 0762 9294 508
751 Kantoormachines3721 0911 6511 2351 3822 5103 446
752 Automatische gegevens verwerkende...116364470340507324499
759 Onderdelen en toebehoren voor mac...115722487418796562
76 Toestellen voor telecommunicatie ...2 0381 4903 26011 5664 5091 5113 067
761 Ontvangtoestellen voor televisie60210265347137165385
762 Ontvangtoestellen voor radio-omroep...91324
763 Toestellen voor het weergeven en/...26440122913
764 Toestellen voor telecommunicatie;...1 7141 2762 99511 2094 3381 3342 665
77 Elektrische apparaten n.a.g.3 8394 3361 6522 4952 6954 2615 238
771 Elektrische krachtwerktuigen, n.a...686242122230473359
772 Materiaal voor het geleiden en is...32363294866547216364
773 Artikelen voor stroomverdeling1 5492 0251 0781 2088332 4853 243
774 Elektromedische- en radiologische...323988581564991
775 Apparaten voor huishoudelijk gebruik736698119348190
776 Elektronenbuizen, transistors en ...7466518147114241
778 Elektrische machines, apparaten e...2 0781 13176222591876749
78 Voertuigen voor wegvervoer3 5326 7289 6207 70516 44912 23510 533
781 Automobielen voor personenvervoer.127925353 829534203
782 Automobielen voor goederenvervoer...2731 4052 3792 6654 2102 0072 257
783 Overige automobielen1714494971 5252 7724 1412 063
784 Delen en onderdelen voor automobi...2 9193 0353 1603 3284 7514 9495 368
785 Motorrijwielen, rijwielen met of ...201557271547378
786 Aanhangwagens, containers en ande...1491 6982 603125733530563
79 Ander vervoermaterieel48667164576615676
791 Spoorwegmaterieel....24454
792 Luchtvaartuigen; ruimtevaartuigen...45271641680893
793 Schepen en boten364.4626319
8 Diverse gefabriceerde goederen32 14824 47018 62623 90924 82839 96944 829
81 Geprefabriceerde bouwwerken, sani...4 2424 9014 2978 1557 08215 31521 460
811 Geprefabriceerde bouwwerken3 8824 4723 9757 9226 41914 01320 149
812 Sanitaire artikelen, installaties.......53715
813 Verlichtingstoestellen n.a.g.3604293222346091 2951 296
82 Meubelen en toebehoren, artikelen...10 3026 8546 4208 2217 51511 7659 920
821 Meubelen en toebehoren e.d. art.10 3026 8546 4208 2217 51511 7659 920
83 Reisartikelen, handtassen e.d.61312697849
831 Reisartikelen, handtassen en derg...61312697849
84 Kleding en toebehoren16024728493895422673
841 Heren- en jongenskleding van text...6213215821528667
842 Dames- en meisjeskleding van text...182843220149112
843 Heren- en jongenskleding van brei...1311301696
844 Dames- en meisjeskleding van brei...3611892234
845 Kleding en kledingtoebehoren van ...30436682298149228
846 Kledingtoebehoren van textielstoffen8614554032
848 Kleding en kledingtoebehoren van ...38291407059103
85 Schoeisel1101628284165717
851 Schoeisel1101628284165717
87 Instrumenten en apparaten voor be...5271 4188571 0491 2611 4403 647
871 Optische instrumenten en apparaten84912701222267
872 Medische instrumenten en apparaten277400304373777972867
873 Verbruiksmeters en telinstrumenten12..222423
874 Meet-, controle- en analyseinstru...2415252835544394382 750
88 Apparaten en benodigdheden voor f...190455228439551623415
881 Toestellen voor de fotografie en ....36.017615
882 Produkten voor fotografie en cine...190209228431395..
883 Cinematografische films; belicht ...0...2..
884 Optische elementen en brillen00079318377
885 Uurwerken021000442537
89 Diverse fabrikaten, n.a.g.16 71910 5716 5255 9227 17210 1617 948
891 Wapens en munitie....911
892 Drukwerk15 7139 2805 8425 1644 3017 5443 669
893 Werken van kunstmatige plastische...4532312531571 1298012 653
894 Kinderwagens, speelgoed, spellen ...32964310920649924927
895 Kantoor- en schrijfbenodigdheden...110020721945
896 Kunstvoorwerpen, voorwerpen voor .......2922
897 Juwelen, goud- en zilversmidswerken04432473421
898 Muziekinstrumenten; delen en toeb...215312291535620563271
899 Gefabriceerde artikelen, n.a.g.912414318273358
9 Niet afzonderlijk genoemde goederen1826102890176146
91 Goederen vervoerd per post n.a.g........
911 Postpaketten, behalve diamant.......
93 Boordprovisie en benodigdheden vo...18241365171143
931 Boordprovisie en benodigdheden vo....241365171143
94 Complete fabrieksinstallaties....5..
941 Complete fabrieksinstallaties....5..
96 Niet in circulatie zijnde munten.......0..
961 Niet in circulatie zijnde munten.......0..
97 (Niet)-monetair goud.246152143
971 Niet-monetair goud....2143
972 Monetair goud; Gouden munten; Mun....24615...
Niet elders genoemde goederen........
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 19-6-2019