Internationale handel; in- en uitvoer; SITC-3, landen(groepen) 1996-2017
OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Invoerwaarde
Landen(groepen)Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Luxemburg (vanaf 2000)
PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.20112012 20132014201520162017
SITCPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.1 000 euro
Totaal goederen742 662705 450739 368761 773782 616939 093889 957
0 Voeding en levende dieren57 13159 82846 95356 83455 17459 97754 258
00 Levende dieren, m.u.v. dieren bed...46237837011 9433 9513 6846 621
001 Levende dieren, m.u.v. dieren bed...46237837011 9433 9513 6846 621
01 Vlees en vleesproducten4551501372 3082 7421 282
011 Vlees van runderen, vers, gekoeld...394943119463886276
012 Ander vlees en eetbare slachtafva...62718754650535
016 Vlees en eetbare slachtafvallen, ....1..12012765
017 Bereidingen en conserven van vlee...0...9701 079407
02 Zuivelproducten en eieren2 6374 8734 1851 9951 8723 5193 849
022 Melk, room en melkprodukten, m.u....2 3184 6964 0601 9539591 8263 316
023 Boter en ander melkvet....1146933
024 Kaas en wrongel17792119366131 549422
025 Vogeleieren; ovoalbumine14284661877477
03 Vis, schaal- en weekdieren en ber...2 2332 352729766584166
034 Vis; vers, gekoeld of bevroren32139.1236220848
035 Vis; gedroogd, gerookt of gezouten....758433
036 Schaal- en weekdieren; vers, geko...1 5252 0247161564040
037 Bereidingen van vis, schaal- en w...6771890017425245
04 Granen en graanproducten5 4286 8055 0327 8095 0256 2075 403
041 Tarwe en mengkoren; niet gemalen1 8512 5661 2291 1541 232916486
042 Rijst180.654810
043 Gerst; niet gemalen4561 3821 7855721 060835458
044 Maïs (m.u.v. suikermaïs), niet ge...19324604 69363721 512
045 Andere granen; niet gemalen.3731 00519150250655738
046 Meel en bloem van tarwe of van me...1 147411328271278462379
047 Meel en bloem van andere granen00.4517169
048 Graanpreparaten, m.i.v. vruchteme...1 4071 1871 4985711 8043 3012 511
05 Groenten en fruit9 7548 5114 8762 7528 1586 2156 826
054 Groenten en wortels, vers, gekoel...5 6645 2843 4557923 0662 4942 449
056 Groenten en wortels; bereid of ve...9243161063548323141
057 Fruit; vers of gedroogd4992771854221 0371 5321 857
058 Bereidingen en conserven van frui...2 6672 6341 1291 5363 1181 6482 350
059 Ongegiste groente- en vruchtesapp...1.0.39021929
06 Suiker en suikerwerken, honing301412 2131 5842 5203 0101 181
061 Suiker, melasse en honing000022684205
062 Suikerwerk301412 2131 5832 2942 926977
07 Koffie, thee, cacao, specerijen e...35 93235 92829 68030 23527 96228 71124 479
071 Koffie18 57421 83123 16225 59722 93523 61221 821
072 Cacao3 1154 402423844134937
073 Chocolade en bereidingen met cacao6 2233 8395 4824 0184 8474 8851 652
074 Thee en maté8 0205 8549882367914253
075 Specerijen016.583716
08 Veevoeder, m.u.v. niet gemalen gr...1544242682741 125336245
081 Veevoeder (m.u.v. niet gemalen gr...1544242682741 125336245
09 Bereide voedingsmiddelen n.a.g.457365271781 4864 9684 207
091 Margarine en spijsvetten....24157
098 Bereide voedingsmiddelen n.a.g.457365271781 4624 9534 200
1 Dranken en tabak39 48925 1389 0195 4479 4558 9184 970
11 Dranken1 8144 7612 9892 4617 1586 9943 373
111 Alcoholvrije dranken n.a.g.7242 8512 3661 6082 3101 926916
112 Alcoholhoudende dranken1 0901 9106238534 8495 0682 457
12 Tabak en tabaksfabrikaten37 67520 3776 0302 9862 2961 9241 597
121 Onbewerkte tabak; tabaksafvallen5 0446 1852 560.8..
122 Tabaksfabrikaten (ook indien taba...32 63114 1913 4702 9862 2891 9241 597
2 Grondstoffen, niet eetbaar, behalv...57 27824 26519 17017 81727 06425 50427 627
21 Ongelooide huiden en vellen....553533
211 Ongelooide huiden en vellen....543533
212 Ruwe pelterijen....1..
22 Oliehoudende zaden en vruchten53115..18939288
222 Oliehoudende zaden voor fijne oliën53115..922129
223 Oliehoudende zaden voor andere oliën00..9718259
23 Ruwe, synthetische en geregenereb...30 2382 4383843144 52910 40511 098
231 Natuurlijke rubber, balata, gutta...24 9622 197..3 73410 06910 258
232 Synthetische rubber en afval5 276241384314795337841
24 Kurk en hout6 4523 1533 7903 6225 8535 5715 107
244 Ruwe natuurkurk en afval (m.i.v. .......214
245 Brandhout (m.u.v. houtafval) en h.......2317
246 Hout in plakjes, spanen e.d. en a...9471 1342 1971 396422156256
247 Ruw hout3 5471 2261 1073601 034881560
248 Hout, enkel bewerkt1 9587944861 8664 3714 5344 280
25 Papierstof en papierafval1 7031 3881 5268211 8712 2293 504
251 Papierstof en papierafval1 7031 3881 5268211 8712 2293 504
26 Textielvezels, textielafval en lo...2 563482907981 3448821 809
261 Zijde.......
263 Katoen....100
264 Jute en andere bastvezels, n.e.g........100
265 Andere plantaardige textielvezels....0112358
266 Synthetische textielvezels2 409399.7421 2387111 706
267 Kunstmatige textielvezels en afva........00
268 Wol en fijn en grof haar (m.i.v. .......200
269 Oude kleren e.d.; lompen en vodden1538389556816594
27 Natuurlijke meststoffen en ruwe m...7 4408 2086 4395 8927 4801 9841 040
272 Natuurlijke meststoffen....904652
273 Steen, zand en grind17821710467240373374
274 Zwavel en ijzerpyriet, niet gebrand....700
277 Natuurlijke slijpmiddelen, n.a.g.406385358202273219190
278 Andere ruwe mineralen6 8577 6055 9775 6246 8701 347425
28 Metaalertsen en metaalafvallen8 3687 9666 5375 7344 0563 3803 850
281 IJzererts....900
282 Schroot, m.i.v. afvalingots, van ...5042962 3501 2089915841 432
283 Kopererts en concentraten daarvan.......6.0
284 Nikkelerts, nikkelmatte, nikkelox.......0.0
285 Aluminiumerts en aluminiumoxyde8921 0771 21120414474694
286 Uraniumerts en thoriumerts en con..........
287 Andere ertsen van non-ferrometalen....751.
288 Resten van non-ferrometalen6 9726 5942 9754 3232 8312 7211 724
289 Ertsen van edele metalen..0.000
29 Andere ruwe dierlijke en plantaar...4625154046361 687978899
291 Ruwe dierlijke producten n.a.g.19...266107110
292 Ruwe plantaardige producten n.a.g.4435154046361 421871789
3 Minerale brandstoffen, smeermiddel...813 3122 441812 2237771 358
32 Steenkool, cokes en briketten..2 19959133249293
321 Steenkool (m.u.v. geagglomereerde.....2 199.3450
322 Geagglomereerde steenkool, bruink.......884212
325 Cokes en halfcokes, retortenkool...5911202281
33 Ruwe aardolie en aardolieproducten813 312243231 038368662
333 Ruwe olie en ruwe olie uit bitumi.......412913
334 Geraffineerde producten van aardolie613 31022913735297584
335 Residuen van aardoliën.......
34 Aardgas en industriegas0..01 044161403
342 Propaan en butaan, in vloeibare vorm0..01 020159402
343 Aardgas....8..
344 Gasvormige koolwaterstoffen n.a.g.....910
345 Steenkoolgas, watergas, generator.......710
35 Elektrische energie....8..
351 Elektrische energie....8..
4 Dierlijke en plantaardige oliën en...64714814401240214
41 Dierlijke oliën en vetten....291530
411 Dierlijke oliën en vetten....291530
42 Plantaardige oliën en vetten0025.315214158
421 Plantaardige fijne oliën en vetten00..28320786
422 Andere plantaardige oliën en vetten..25.32772
43 Was; mengsels en bereidingen van ...64712414571226
431 Bereide oliën en vetten; was; men...64712414571226
5 Chemische producten37 06241 85752 78353 06146 85946 91049 997
51 Organische chemische producten1 1789226855731 146208284
511 Koolwaterstoffen n.a.g.16715022170..
512 Alcoholen, fenolen en derivaten9637206725262786155
513 Carbonzuren..122353932
514 Verbindingen met stikstofhoudende...4448536172..
515 Organische verbindingen van niet-.......1172618
516 Andere organische chemische produ...44571735891
52 Anorganische chemische producten.3 9933 1371 2293 7755 97111 638
522 Anorganische chemische elementen....2 2611 5009433 4063 9514 312
523 Metaalzouten en peroxozouten van ...1 014.1 30543209..
524 Andere anorganische chemische pro....63433124313315247
525 Radio-actief en aanverwant materiaal..1026613
53 Kleur-, looi- en verfstoffen.2 6983 6104 1203 4124 2433 397
531 Synthetische organische kleurstof...0.15724191250131
532 Extracten voor het verven en het ....3..611
533 Pigmenten, verven, vernissen en d....2 6953 4534 0953 2153 9923 265
54 Medicinale en farmaceutische prod....10 99315 16919 0765 1125 3232 812
541 Medicinale en farmaceutische prod....1417251447245876
542 Geneesmiddelen (m.i.v. veterinair...9 14910 97915 15318 8254 6655 0781 936
55 Etherische oliën, parfumerieën, ze...5 9087 6265 4965 0306 6086 0996 847
551 Etherische oliën en reukstoffen..22661212
553 Parfumerieën en kosmetische artik...5 4877 1295 2384 6535 8585 5566 280
554 Zeep, onderhouds- en reinigingsmi...421497256375684531554
56 Kunstmatige meststoffen.97171821683035
562 Kunstmatige meststoffen.97171821683035
57 Kunststof in primaire vormen3 5532 7543 3783 8425 0064 5705 266
571 Polymeren van ethyleen, in primai...1 0211 1391 2661 2221 8911 7002 212
572 Polymeren van styreen, in primair...9481395212353348406
573 Polymeren van vinylchloride of va...1353119.962413
574 Polyacetalen, andere polyethers e...1 10557627431316618
575 Andere kunststof, in primaire vor...1541433263451 310.1 265
579 Resten en afval van kunststof1 1661 2801 2652 0369241 210753
58 Werken van kunststof n.a.g..11 42919 25516 86718 88118 71117 814
581 Buizen, slangen en hulpstukken va....11617213061651 262
582 Platen, vellen, foliën, stroken e..........
583 Monofilament alsmede staven en pr....024701436
59 Andere chemische producten.1 3462 0372 1412 7521 7551 903
591 Ontsmettingsmiddelen; insektendod...1564461912831
592 Zetmeel, inuline en tarwegluten; ....525626421241138247
593 Springstoffen en pyrotechnische a......88010
597 Smeermiddelen, dopes, antivriespr...92923521815665
598 Andere chemische produkten n.a.g.681....1 5321 550
599 Afvallen van de chemische of aanv......0510
6 Fabrikaten, hoofdzakelijk gerangsc...422 525406 784436 482448 713435 774582 487527 683
61 Leder en -waren, bereide pelterijen4.001043810
611 Leder4...1235
612 Lederwaren n.a.g.; zadel- en tuig...0.0090315
613 Bereide pelterijen, (m.u.v. bontw......0340
62 Rubberwaren n.a.g.61 15941 96472 05453 70450 17447 20156 034
621 Rubber in deegvorm, in platen, st...3 7902 0332 3882 025273136670
625 Buitenbanden en binnenbanden van ...57 30439 86469 61051 63149 71546 88254 974
629 Werken van rubber n.a.g.65665648187183389
63 Kurk- en houtwaren, behalve meubelen8 0707 5667 70411 59710 6195 87917 942
633 Kurkwaren..0.500
634 Fineer-, duplex-, triplex- en mul...7 4676 1563 2295 9774 3434 7218 681
635 Houtwaren, behalve meubelen6021 4104 4755 6206 2711 1579 261
64 Papier, karton en artikelen daarvan20 53820 40823 11625 35426 23332 45233 390
641 Papier en karton19 27719 69022 83625 03924 61131 61132 560
642 Artikelen van papier of karton1 2617182803151 622840830
65 Garens, weefsels e.d.4 5095 7107 05710 36611 64215 2568 206
651 Garens300..2 3262 041
652 Weefsels van katoen.5711362016
653 Weefsels vervaardigd van syntheti...4794934173333396362
654 Andere weefsels10..88203270
655 Brei- en haakwerk, n.a.g.....56612
656 Tule, kant, borduurwerk, lint, pa...113126211035627
657 Speciale garens en speciale weefs...3 8994 9806 0509 81010 21912 2015 378
658 Geconfectioneerde artikelen, gehe...11514919954518190204
659 Vloerbedekking (w.o. linoleum e.d...1.364148155191197
66 Fabrikaten van niet-metaalhoudend...16 76910 61610 57815 94615 13216 89515 241
661 Kalk (w.o. voor bemesting), cemen...120152162029718078
662 Bouwmaterialen van klei of van vu....42117125110
663 Werken van minerale stoffen, n.a....3 7393 2423 4373 9004 6554 7755 043
664 Glas11 1406 2345 83010 2148 07410 1928 506
665 Glaswerk146546514109170
666 Huishoudelijk aardewerk1 6249801 2891 8051 4101 6101 330
667 Edelstenen, halfedelstenen en par.......1143
67 IJzer en staal270 994278 679291 440292 642290 531438 512360 646
671 Ruw gietijzer, spiegelijzer, spon...7 3785 3185 1297 8183 9712 0841 772
672 Ingots en dergelijke primaire vor...84391614725613120187
673 Gewalste platte producten van ijz...6 9709 28815 19126 01727 52549 64862 868
674 Gewalste platte producten van ijz...7 9519 20617 59535 23437 88930 09337 838
675 Gewalste platte producten van gel...3 7451 0051 181210434473663
676 Walsdraad, staven en profielen (m...232 482243 503235 028210 802212 257347 515249 206
677 Spoorstaven en andere bestanddele...1 1216541 3688869861 8532 144
678 IJzer- en staaldraad8 4607 05614 2388 9025 6644 8705 013
679 Buizen, pijpen en holle profielen...2 0431 7321 5642 5171 6741 7751 054
68 Non-ferrometalen28 02228 59014 37325 95216 58512 05017 053
681 Zilver en metalen van de platinag...366...1081 6061 499
682 Koper en koperlegeringen (ruw, st...1551 6433689 352282161130
683 Nikkel en nikkellegeringen (ruw, ....2 1872 0282 2661 349871411
684 Aluminium en aluminiumlegeringen ...23 17823 98810 78611 17013 3605 9137 671
685 Lood en loodlegeringen (ruw, stav.......26416613
686 Zink en zinklegeringen (ruw, stav...1 5495539132 3919653 1457 083
687 Tin en tinlegeringen (ruw, staven......5467600
689 Overige onedele non-ferrometalen ...144219278228183188246
69 Metaalwaren n.a.g.12 46113 25010 15913 15114 75514 20519 162
691 Constructiewerken en afgewerkte d...2512148001 3841 3839481 636
692 Bergingsmiddelen van metaal voor ...62262333724721 048367
693 Kabel en draad van metaal (behalv...3 4903 1381 4001 7152 6371 5791 929
694 Spijkers, schroeven, moeren, bout...8921 7959257911 3391 5512 669
695 Gereedschap voor handgebruik en v...4 8253 9654 1914 8833 9774 3407 351
696 Messenmakerswerk, lepels, vorken ...8831 3901 036453457464616
697 Keukengerei en huishoudelijke art...1361691636281 243948788
699 Metaalwaren, n.a.g.1 9222 3181 6112 9243 2463 3283 806
7 Machines en vervoermaterieel68 44775 503106 967111 513116 947140 260130 053
71 Generatoren en motoren1 8814021 1931 8491 321728.
711 Stoomgeneratoren (stoomketels) en....2120261233
712 Stoomturbines en andere dampturbines...6434121
713 Zuigermotoren met vonkontsteking ...24920943512532698.
714 (turbine)straalmotoren; schroeftu...1 157176451 197333597 834
716 Elektrische roterende machines32538125314253278
718 Andere krachtwerktuigen14911899458320302311
72 Gespecialiseerde machines5 1182 7515 1633 6955 2417 408.
721 Landbouwmachines (behalve tractors)172482409334558442787
722 Tractors19464154306220265723
723 Delf- en graafmachines; machines ...3111 0973 5741 8838539041 199
724 Machines voor de textiel- en de l...24914762543620
725 Machines voor de papierindustrie2615.280102121
726 Machines voor de drukkerij en de ...38515972921 144380717
727 Machines voor de voedingsindustrie611283353272103398
728 Machines en toestellen n.a.g.3 7188188858241 8615 176.
73 Machines voor metaalbewerking10936360545384241 046
731 Gereedschapswerktuigen voor het v...7334152122256468
733 Gereedschapswerktuigen voor het n.......262532
735 Delen en toebehoren voor de machi...36241713050161
737 Andere machines voor metaalbewerk...0.3403426094385
74 Diverse machines n.a.g.11 5809 22221 09614 18613 80724 06315 673
741 Verwarmings- en koelmachines4 9383 88613 7625 9363 7096 6483 518
742 Pompen en elevatoren voor vloeist...6925975536946872 4141 527
743 Andere pompen; compressoren, vent...99421044981 4061 0591 372
744 Mechanisch transportmaterieel6152553972 1523 0057 4622 900
745 Andere niet elektrische machines1 0517968789001 3272 8661 308
746 Kogel-, rol-, naaldlagers e.d.153403012648189
747 Kranen e.d. artikelen voor leidin...3 4443 2935 1093 5883 0262 8132 836
748 Drijfwerkassen, krukken, kussenbl...242443284218207408
749 Niet elektrische delen en onderde...4842762613053035451 615
75 Kantoor- en automatische gegevens...9 22511 04210 42311 14513 87215 8973 019
751 Kantoormachines1879118268489934901
752 Automatische gegevens verwerkende...5 74110 6919 61410 90013 15814 4131 726
759 Onderdelen en toebehoren voor mac...3 297260627178225550391
76 Toestellen voor telecommunicatie ...3 9998 91822 80219 29318 6538 4052 210
761 Ontvangtoestellen voor televisie5616658278669357
762 Ontvangtoestellen voor radio-omroep122451343216
763 Toestellen voor het weergeven en/...1 135790557300667017
764 Toestellen voor telecommunicatie;...2 8088 11021 93418 97218 2657 6441 829
77 Elektrische apparaten n.a.g.11 5228 4896 9865 79411 32816 27019 192
771 Elektrische krachtwerktuigen, n.a...5563626758621 5602 9225 092
772 Materiaal voor het geleiden en is...1 3931 9571 2641 0302 8211 9672 246
773 Artikelen voor stroomverdeling1706881 1341 5821 905732753
774 Elektromedische- en radiologische...56522331164280
775 Apparaten voor huishoudelijk gebruik6463914143236799831 516
776 Elektronenbuizen, transistors en ...3 3671 7654362535045 2905 804
778 Elektrische machines, apparaten e...4 8253 3033 0601 7403 7434 3343 701
78 Voertuigen voor wegvervoer24 68433 64037 82048 86546 65653 07360 141
781 Automobielen voor personenvervoer2 4363 4431 8976 7194 4756 54811 399
782 Automobielen voor goederenvervoer...3 7538 6653 79910 5284 9466 0684 460
783 Overige automobielen1 4311 0351 0751 9361 8601 9792 036
784 Delen en onderdelen voor automobi...13 17217 66529 17228 39930 74031 61032 771
785 Motorrijwielen, rijwielen met of ...853333055501 4041 8281 555
786 Aanhangwagens, containers en ande...3 8072 4991 5737333 2315 0417 920
79 Ander vervoermaterieel3301 0031 1246 6315 53113 9929 610
791 Spoorwegmaterieel0.1 0226 115989340454
792 Luchtvaartuigen; ruimtevaartuigen...290124875044 43113 6238 852
793 Schepen en boten39879161211128304
8 Diverse gefabriceerde goederen60 25258 45765 36167 95087 70872 85191 871
81 Geprefabriceerde bouwwerken, sani...1 3337825033001 0255821 068
811 Geprefabriceerde bouwwerken.521.289206315
812 Sanitaire artikelen, installaties...281276252263371150357
813 Verlichtingstoestellen n.a.g.1 05345325037364226397
82 Meubelen en toebehoren, artikelen...1225131092771 9821 5391 697
821 Meubelen en toebehoren e.d. art.1225131092771 9821 5391 697
83 Reisartikelen, handtassen e.d.6561228389487443
831 Reisartikelen, handtassen en derg...6561228389487443
84 Kleding en toebehoren2 8871 5922 8792 8694 4604 5216 254
841 Heren- en jongenskleding van text...2391294788771 3091 2311 767
842 Dames- en meisjeskleding van text...5851693571166136151 322
843 Heren- en jongenskleding van brei...818152315615980
844 Dames- en meisjeskleding van brei...14110616756271291459
845 Kleding en kledingtoebehoren van ...1 2288761 4131 5271 6241 7812 156
846 Kledingtoebehoren van textielstoffen3146514333165222166
848 Kleding en kledingtoebehoren van ...299239306236322222303
85 Schoeisel1 2881 37657869214 5714 069789
851 Schoeisel1 2881 37657869214 5714 069789
87 Instrumenten en apparaten voor be...1 0361 9171 1503 5164 6053 4373 123
871 Optische instrumenten en apparaten325133034251214
872 Medische instrumenten en apparaten3271 2588773 1672 9111 7141 379
873 Verbruiksmeters en telinstrumenten332114852434
874 Meet-, controle- en analyseinstru...3816432493361 2681 1881 696
88 Apparaten en benodigdheden voor f...1 4864282 1541 8134 4794 17810 396
881 Toestellen voor de fotografie en ...776084.2829125
882 Produkten voor fotografie en cine...30102228112..
883 Cinematografische films; belicht .......1..
884 Optische elementen en brillen944451482 216638435
885 Uurwerken6713742 0031 6372 1222 1099 308
89 Diverse fabrikaten, n.a.g.52 03551 84357 97558 45456 19754 03868 101
891 Wapens en munitie4711 341..1 5193 3094 190
892 Drukwerk8 2289 07710 27712 68412 93012 13314 940
893 Werken van kunstmatige plastische...37 41836 91642 48242 23235 64032 40240 822
894 Kinderwagens, speelgoed, spellen ...1 8571 7061 2028101 7342 6042 453
895 Kantoor- en schrijfbenodigdheden...50286352352205100125
896 Kunstvoorwerpen, voorwerpen voor .......808076
897 Juwelen, goud- en zilversmidswerken1 8878172 0791 5012 3211 9794 044
898 Muziekinstrumenten; delen en toeb...1 5581 1851 1095111 065959813
899 Gefabriceerde artikelen, n.a.g.565514475364703471639
9 Niet afzonderlijk genoemde goederen4052351443431 0111 1671 925
91 Goederen vervoerd per post n.a.g........
911 Postpaketten, behalve diamant.......
93 Boordprovisie en benodigdheden vo...353235144286746544835
931 Boordprovisie en benodigdheden vo....235144286746544835
94 Complete fabrieksinstallaties....6..
941 Complete fabrieksinstallaties....6..
96 Niet in circulatie zijnde munten.......000
961 Niet in circulatie zijnde munten.......000
97 (Niet)-monetair goud51..582606231 091
971 Niet-monetair goud51..582606231 091
972 Monetair goud; Gouden munten; Mun..........
Niet elders genoemde goederen........
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 18-6-2019