Internationale handel; in- en uitvoer; SITC-3, landen(groepen) 1996-2017
OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Uitvoerwaarde
Landen(groepen)Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Cyprus
PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.20112012 20132014201520162017
SITCPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.1 000 euro
Totaal goederen468 972467 572451 207504 931334 313344 650342 732
0 Voeding en levende dieren102 48295 10476 81995 41381 90678 47988 604
00 Levende dieren, m.u.v. dieren bed...3612937938628273384
001 Levende dieren, m.u.v. dieren bed...3612937938628273384
01 Vlees en vleesproducten59 57646 26124 31128 75322 21523 09224 379
011 Vlees van runderen, vers, gekoeld...3 8592 2322 0262 9293 0843 4433 260
012 Ander vlees en eetbare slachtafva...54 16742 54719 75521 88416 94016 94618 813
016 Vlees en eetbare slachtafvallen, ...1861246541 48568017272
017 Bereidingen en conserven van vlee...1 3641 3581 8762 4551 5112 5312 234
02 Zuivelproducten en eieren4 2065 6736 0127 1315 9895 82513 067
022 Melk, room en melkprodukten, m.u....6894981 108738673628717
023 Boter en ander melkvet2102556188844648318 388
024 Kaas en wrongel3 3084 9204 2875 4884 7174 1593 813
025 Vogeleieren; ovoalbumine...21135208148
03 Vis, schaal- en weekdieren en ber...3 4214 3283 9774 7303 3854 6634 072
034 Vis; vers, gekoeld of bevroren1 7662 1402 3672 8931 8452 8212 248
035 Vis; gedroogd, gerookt of gezouten96854760134121124
036 Schaal- en weekdieren; vers, geko...1 0061 487928870592811751
037 Bereidingen van vis, schaal- en w...552615635907813911949
04 Granen en graanproducten1 8041 3031 6382 6052 6192 1762 694
041 Tarwe en mengkoren; niet gemalen....7221
042 Rijst5679258274212160
043 Gerst; niet gemalen....402
044 Maïs (m.u.v. suikermaïs), niet ge.....48211303
045 Andere granen; niet gemalen..111537775139
046 Meel en bloem van tarwe of van me...655528145109
047 Meel en bloem van andere granen111453812
048 Graanpreparaten, m.i.v. vruchteme...1 7341 2291 0202 2912 1731 8912 467
05 Groenten en fruit18 54919 32521 59323 60824 93221 43623 397
054 Groenten en wortels, vers, gekoel...8 9959 58211 15411 34310 91110 46110 152
056 Groenten en wortels; bereid of ve...2 8942 9253 4953 8425 7993 7394 269
057 Fruit; vers of gedroogd5 7265 8785 9777 0155 8565 8007 631
058 Bereidingen en conserven van frui...144528293398703684815
059 Ongegiste groente- en vruchtesapp...7894116751 0101 663752529
06 Suiker en suikerwerken, honing1 6571 3911 3331 5172 0762 4552 552
061 Suiker, melasse en honing.613519.1 320.1 533
062 Suikerwerk.778815.756.1 019
07 Koffie, thee, cacao, specerijen e...5 3795 6426 15511 5466 7645 8376 734
071 Koffie2 1961 7572 3361 8662 2331 5373 008
072 Cacao3022702144 831913221131
073 Chocolade en bereidingen met cacao2 1942 4082 3473 5632 4552 7152 508
074 Thee en maté265837726537460408406
075 Specerijen423371533748703956680
08 Veevoeder, m.u.v. niet gemalen gr...4 2505 0284 7847 6975 5524 9124 232
081 Veevoeder (m.u.v. niet gemalen gr...4 2505 0284 7847 6975 5524 9124 232
09 Bereide voedingsmiddelen n.a.g.3 6046 0246 6377 7877 7467 8087 093
091 Margarine en spijsvetten514490479604798818916
098 Bereide voedingsmiddelen n.a.g.3 0895 5356 1577 1836 9486 9906 177
1 Dranken en tabak25 55715 23013 91015 72510 37123 61222 492
11 Dranken8 17613 0979 34910 5018 23119 79017 587
111 Alcoholvrije dranken n.a.g.2 0705 4142 6033 0811 9372 5732 493
112 Alcoholhoudende dranken6 1067 6836 7457 4206 29417 21715 094
12 Tabak en tabaksfabrikaten17 3802 1334 5615 2242 1403 8224 905
121 Onbewerkte tabak; tabaksafvallen....224
122 Tabaksfabrikaten (ook indien taba...17 3802 1334 5615 2242 1383 8204 901
2 Grondstoffen, niet eetbaar, behalv...9 01310 7206 73612 59112 73617 05315 868
21 Ongelooide huiden en vellen....296319
211 Ongelooide huiden en vellen....211919
212 Ruwe pelterijen....8440
22 Oliehoudende zaden en vruchten1522743111186157131
222 Oliehoudende zaden voor fijne oliën1502038481247786
223 Oliehoudende zaden voor andere oliën28563628045
23 Ruwe, synthetische en geregenereb...00021867
231 Natuurlijke rubber, balata, gutta......0221
232 Synthetische rubber en afval00021746
24 Kurk en hout10178218391199617
244 Ruwe natuurkurk en afval (m.i.v. .......0.0
245 Brandhout (m.u.v. houtafval) en h...61366375243
246 Hout in plakjes, spanen e.d. en a...32441648692
247 Ruw hout0.0.401813
248 Hout, enkel bewerkt0272715143470
25 Papierstof en papierafval0..01052531
251 Papierstof en papierafval0..01052531
26 Textielvezels, textielafval en lo...3711621810034029264
261 Zijde......0
263 Katoen557535330
264 Jute en andere bastvezels, n.e.g......31100
265 Andere plantaardige textielvezels...0210211
266 Synthetische textielvezels....10.
267 Kunstmatige textielvezels en afva........00
268 Wol en fijn en grof haar (m.i.v. ....00.000
269 Oude kleren e.d.; lompen en vodden311102069533023731
27 Natuurlijke meststoffen en ruwe m...236222471138558305359
272 Natuurlijke meststoffen21916187128101
273 Steen, zand en grind464428371243241
274 Zwavel en ijzerpyriet, niet gebrand....512
277 Natuurlijke slijpmiddelen, n.a.g.0400310
278 Andere ruwe mineralen18717343485239143216
28 Metaalertsen en metaalafvallen.96911617243196376
281 IJzererts.10..300
282 Schroot, m.i.v. afvalingots, van .......9710625
283 Kopererts en concentraten daarvan.......200
284 Nikkelerts, nikkelmatte, nikkelox.......0..
285 Aluminiumerts en aluminiumoxyde.0001010
286 Uraniumerts en thoriumerts en con..........
287 Andere ertsen van non-ferrometalen..33.311516
288 Resten van non-ferrometalen.95983179873334
289 Ertsen van edele metalen....220
29 Andere ruwe dierlijke en plantaar...8 5799 3685 80612 20410 86415 80914 264
291 Ruwe dierlijke producten n.a.g.7420981133311212346
292 Ruwe plantaardige producten n.a.g.8 5059 1605 72512 07110 55315 59713 918
3 Minerale brandstoffen, smeermiddel...88 70682 487156 153.36 8809 5925 751
32 Steenkool, cokes en briketten1564285148148207196
321 Steenkool (m.u.v. geagglomereerde.......1215
322 Geagglomereerde steenkool, bruink...1564285148134206192
325 Cokes en halfcokes, retortenkool....200
33 Ruwe aardolie en aardolieproducten88 54682 443156 036.36 7029 3795 537
333 Ruwe olie en ruwe olie uit bitumi...00.1300
334 Geraffineerde producten van aardolie88 40582 296155 830.35 5569 2505 419
335 Residuen van aardoliën.......
34 Aardgas en industriegas4232130617
342 Propaan en butaan, in vloeibare vorm0132128215
343 Aardgas....0..
344 Gasvormige koolwaterstoffen n.a.g.41..242
345 Steenkoolgas, watergas, generator....0..0..
35 Elektrische energie....0..
351 Elektrische energie....0..
4 Dierlijke en plantaardige oliën en...21 77114 9513 831.1 6504 8546 972
41 Dierlijke oliën en vetten6061 295.46673179
411 Dierlijke oliën en vetten6061 295.46673179
42 Plantaardige oliën en vetten21 14413 6373 763.1 5414 7581 387
421 Plantaardige fijne oliën en vetten20 06913 5563 758.1 0891 0701 141
422 Andere plantaardige oliën en vetten1 0758151014523 689245
43 Was; mengsels en bereidingen van ...2019.542645 507
431 Bereide oliën en vetten; was; men...2019.542645 507
5 Chemische producten47 11046 79229 92638 07236 33659 61730 730
51 Organische chemische producten4 5115 9682 8091 4882 7421 9781 850
511 Koolwaterstoffen n.a.g.225163108122132172102
512 Alcoholen, fenolen en derivaten.4 4009353571 430351321
513 Carbonzuren96906458220173284
514 Verbindingen met stikstofhoudende...155206122223339335479
515 Organische verbindingen van niet-...941856725194241367199
516 Andere organische chemische produ....254855533381581464
52 Anorganische chemische producten4614374388916301 9211 000
522 Anorganische chemische elementen....16192951871 431410
523 Metaalzouten en peroxozouten van ...180154205577279356436
524 Andere anorganische chemische pro...27121998719452
525 Radio-actief en aanverwant materiaal1441101221209139102
53 Kleur-, looi- en verfstoffen2 2151 5461 4211 4291 6841 5621 487
531 Synthetische organische kleurstof...325234337.441531
532 Extracten voor het verven en het ...13132127443427
533 Pigmenten, verven, vernissen en d...1 8771 2991 063.1 5971 5121 430
54 Medicinale en farmaceutische prod...25 16224 5608 77610 2858 73511 39811 255
541 Medicinale en farmaceutische prod.......1 8822 4252 275
542 Geneesmiddelen (m.i.v. veterinair.......6 8538 9738 980
55 Etherische oliën, parfumerieën, ze...5 6556 7684 3246 7046 9605 7115 993
551 Etherische oliën en reukstoffen1 6842 1857077671 023851913
553 Parfumerieën en kosmetische artik...3 0363 3602 6954 8803 8353 3343 764
554 Zeep, onderhouds- en reinigingsmi...9351 2249221 0582 1021 5271 316
56 Kunstmatige meststoffen157302343332464579656
562 Kunstmatige meststoffen157302343332464579656
57 Kunststof in primaire vormen2 8431 6622 6183 6224 4093 7803 349
571 Polymeren van ethyleen, in primai...1 0399921 3252 5353 0162 6022 277
572 Polymeren van styreen, in primair...1767886806389178
573 Polymeren van vinylchloride of va...72525018113315
574 Polyacetalen, andere polyethers e...230659031300403423
575 Andere kunststof, in primaire vor...6735031 118794965615427
579 Resten en afval van kunststof0.00526730
58 Werken van kunststof n.a.g.2 4892 0293 1482 7451 3161 3921 112
581 Buizen, slangen en hulpstukken va...559990829239389258297
582 Platen, vellen, foliën, stroken e...1 9089992 3182 5059161 130795
583 Monofilament alsmede staven en pr...22402112421
59 Andere chemische producten3 6163 5186 04810 5779 39631 2964 027
591 Ontsmettingsmiddelen; insektendod...5693231462771 3151 220607
592 Zetmeel, inuline en tarwegluten; ...886679589597780758802
593 Springstoffen en pyrotechnische a....5..611
597 Smeermiddelen, dopes, antivriespr...9681 324377604516515590
598 Andere chemische produkten n.a.g.1 1931 1884 9379 0986 75928 8012 026
599 Afvallen van de chemische of aanv.......2021
6 Fabrikaten, hoofdzakelijk gerangsc...25 41221 36726 04124 54223 10316 56520 595
61 Leder en -waren, bereide pelterijen2417928967831
611 Leder137.1721224
612 Lederwaren n.a.g.; zadel- en tuig...1110911673127
613 Bereide pelterijen, (m.u.v. bontw...00.18260
62 Rubberwaren n.a.g.6 1114 6453 7974 8464 4754 1414 590
621 Rubber in deegvorm, in platen, st...22594728311995563
625 Buitenbanden en binnenbanden van ...5 6744 3493 5054 5634 1383 7283 672
629 Werken van rubber n.a.g.213202220200218319355
63 Kurk- en houtwaren, behalve meubelen4472221583651 557893951
633 Kurkwaren2112700
634 Fineer-, duplex-, triplex- en mul...41150476348227
635 Houtwaren, behalve meubelen4042071573161 487845724
64 Papier, karton en artikelen daarvan7 9753 5714 7509 6463 4962 8492 743
641 Papier en karton6 1471 7892 9848 047.1 334771
642 Artikelen van papier of karton1 8281 7821 7661 599.1 5151 973
65 Garens, weefsels e.d.3 1712 8742 0111 9563 2882 6382 805
651 Garens9431428...
652 Weefsels van katoen345513318373431.363
653 Weefsels vervaardigd van syntheti...13216411084.228215
654 Andere weefsels62593130105
655 Brei- en haakwerk, n.a.g.1763933930
656 Tule, kant, borduurwerk, lint, pa...810515161517
657 Speciale garens en speciale weefs...1 1241 311965652793696.
658 Geconfectioneerde artikelen, gehe...8275083724501 264809574
659 Vloerbedekking (w.o. linoleum e.d...617333214341352432486
66 Fabrikaten van niet-metaalhoudend...8658334641 0678201 4062 950
661 Kalk (w.o. voor bemesting), cemen...4445433653
662 Bouwmaterialen van klei of van vu...21033242013
663 Werken van minerale stoffen, n.a....244135103114259375298
664 Glas200200895910068119
665 Glaswerk158401149176213601306
666 Huishoudelijk aardewerk257931196801802992 160
667 Edelstenen, halfedelstenen en par...0...162
67 IJzer en staal1 3651 4086 2323841 281782633
671 Ruw gietijzer, spiegelijzer, spon...18711.1878349
672 Ingots en dergelijke primaire vor...000.283119
673 Gewalste platte producten van ijz...1633111930723372
674 Gewalste platte producten van ijz...00.354710
675 Gewalste platte producten van gel...1008036.731597
676 Walsdraad, staven en profielen (m...855237151025565
677 Spoorstaven en andere bestanddele.......18400
678 IJzer- en staaldraad14114.181518
679 Buizen, pijpen en holle profielen...8161 2226 035255837551341
68 Non-ferrometalen5971 3813 2981501 624294253
681 Zilver en metalen van de platinag...359.2 129.249991
682 Koper en koperlegeringen (ruw, st...1109411 1221199765110
683 Nikkel en nikkellegeringen (ruw, .....1023343
684 Aluminium en aluminiumlegeringen ...10240646301 22412088
685 Lood en loodlegeringen (ruw, stav.......100
686 Zink en zinklegeringen (ruw, stav...2334..1005
687 Tin en tinlegeringen (ruw, staven...000.300
689 Overige onedele non-ferrometalen .......1765
69 Metaalwaren n.a.g.4 8586 4165 3206 0996 4663 4855 639
691 Constructiewerken en afgewerkte d...311389243151702348780
692 Bergingsmiddelen van metaal voor ...10223649617064
693 Kabel en draad van metaal (behalv...3401483191295175100
694 Spijkers, schroeven, moeren, bout...832248211269351410580
695 Gereedschap voor handgebruik en v...630277235825403598584
696 Messenmakerswerk, lepels, vorken ...1 1961 5241 3393 3812 7144271 664
697 Keukengerei en huishoudelijke art...563622358385477465528
699 Metaalwaren, n.a.g.9763 1862 6131 0711 2278931 338
7 Machines en vervoermaterieel108 387142 16598 933158 75282 35591 20084 843
71 Generatoren en motoren4 0854 3752 1252 2013 1943 5984 295
711 Stoomgeneratoren (stoomketels) en...1 0741641189744
712 Stoomturbines en andere dampturbines....40.
713 Zuigermotoren met vonkontsteking ...1 8163 7201 8842 0712 2263 1623 369
714 (turbine)straalmotoren; schroeftu.....5930956134
716 Elektrische roterende machines45953820668550214441
718 Andere krachtwerktuigen73610026528669307
72 Gespecialiseerde machines6 1895 8534 2373 5794 9046 2335 620
721 Landbouwmachines (behalve tractors)2 0452 0411 2883431 175536777
722 Tractors2473664713912813393
723 Delf- en graafmachines; machines ...2 0661 9118881 5091 1583 4732 063
724 Machines voor de textiel- en de l...6161551997410063
725 Machines voor de papierindustrie01606830564
726 Machines voor de drukkerij en de ...3931028242745
727 Machines voor de voedingsindustrie76867164165383173295
728 Machines en toestellen n.a.g.1 0541 3571 1631 3161 8941 7611 720
73 Machines voor metaalbewerking363748145206315296416
731 Gereedschapswerktuigen voor het v...2303279114350153
733 Gereedschapswerktuigen voor het n....1..17531
735 Delen en toebehoren voor de machi...70166452410045110
737 Andere machines voor metaalbewerk...6325391171155196123
74 Diverse machines n.a.g.12 0539 6169 4047 4437 18811 7718 542
741 Verwarmings- en koelmachines1 0839771 1971 9241 7611 8131 937
742 Pompen en elevatoren voor vloeist...1 1181 4304 2481 2497091 5291 530
743 Andere pompen; compressoren, vent...5 3563 3781 6661 8561 5402 5041 356
744 Mechanisch transportmaterieel1 0851 2724297881 0073 3671 611
745 Andere niet elektrische machines1 607559233355764616631
746 Kogel-, rol-, naaldlagers e.d.3325212895191152
747 Kranen e.d. artikelen voor leidin...505309277553428754517
748 Drijfwerkassen, krukken, kussenbl...730515880657543405565
749 Niet elektrische delen en onderde...5351 15145334341593242
75 Kantoor- en automatische gegevens...35 50028 85725 59032 06821 43120 93312 583
751 Kantoormachines7 0287 5134 3165 9256 8737 1346 569
752 Automatische gegevens verwerkende...22 39214 31814 93121 39611 14810 0563 889
759 Onderdelen en toebehoren voor mac...6 0817 0256 3444 7483 4113 7422 125
76 Toestellen voor telecommunicatie ...18 88724 34017 54873 08421 78922 64330 726
761 Ontvangtoestellen voor televisie2 0611 6921 5501 4679291 3191 557
762 Ontvangtoestellen voor radio-omroep11663731284912276
763 Toestellen voor het weergeven en/...1921 78624387140204258
764 Toestellen voor telecommunicatie;...16 51720 79915 68371 40220 67120 99828 836
77 Elektrische apparaten n.a.g.12 98118 8897 79430 81812 67215 90914 377
771 Elektrische krachtwerktuigen, n.a...1 0371 5318241 5501 2491 3132 436
772 Materiaal voor het geleiden en is...1 1907906097911 4801 1622 188
773 Artikelen voor stroomverdeling1 2373291 204834395320625
774 Elektromedische- en radiologische...7941 1836715277681 4831 028
775 Apparaten voor huishoudelijk gebruik4492905245811 902801535
776 Elektronenbuizen, transistors en ...1 3722 82072723 5271 1351 6281 357
778 Elektrische machines, apparaten e...6 90311 9453 2353 0085 7429 2016 207
78 Voertuigen voor wegvervoer6 2906 80311 3408 5115 0637 0826 335
781 Automobielen voor personenvervoer3931 8276 0654914038061 462
782 Automobielen voor goederenvervoer...2 2041 6771 2451 168657754894
783 Overige automobielen33978791174081 093441
784 Delen en onderdelen voor automobi...2 2301 9072 2815 7071 8481 3381 330
785 Motorrijwielen, rijwielen met of ...7156156217879671 0331 087
786 Aanhangwagens, containers en ande...4106971 0492407802 0581 121
79 Ander vervoermaterieel12 04042 68620 7508425 7992 7371 949
791 Spoorwegmaterieel....55512
792 Luchtvaartuigen; ruimtevaartuigen...312.14 75435593
793 Schepen en boten12 03842 67420 7508419902 6971 344
8 Diverse gefabriceerde goederen39 86238 25737 93847 98748 25742 04763 835
81 Geprefabriceerde bouwwerken, sani...4641 4464413498699861 061
811 Geprefabriceerde bouwwerken87841616274118
812 Sanitaire artikelen, installaties...611528292487577
813 Verlichtingstoestellen n.a.g.394510358250658836866
82 Meubelen en toebehoren, artikelen...1 9911 8941 0849941 6071 4531 609
821 Meubelen en toebehoren e.d. art.1 9911 8941 0849941 6071 4531 609
83 Reisartikelen, handtassen e.d.8125111 0557718582 3252 179
831 Reisartikelen, handtassen en derg...8125111 0557718582 3252 179
84 Kleding en toebehoren6 5815 5275 70511 35010 5715 7415 670
841 Heren- en jongenskleding van text...1 2222879373 0863 7551 1521 193
842 Dames- en meisjeskleding van text...5841 0741 6503 0002 769866898
843 Heren- en jongenskleding van brei...233456212449442383313
844 Dames- en meisjeskleding van brei...7606866821 4331 020864299
845 Kleding en kledingtoebehoren van ...3 1661 5301 8262 9272 1231 8972 060
846 Kledingtoebehoren van textielstoffen1821 014154159159138298
848 Kleding en kledingtoebehoren van ...434480244296302442610
85 Schoeisel9331 2422 8681 7442 1734 41318 325
851 Schoeisel9331 2422 8681 7442 1734 41318 325
87 Instrumenten en apparaten voor be...4 9914 3255 0144 5566 3876 2635 840
871 Optische instrumenten en apparaten201271130267381277188
872 Medische instrumenten en apparaten2 8892 0242 0972 4443 2362 9632 706
873 Verbruiksmeters en telinstrumenten22271312418837
874 Meet-, controle- en analyseinstru...1 8792 0022 7741 8342 7292 9352 909
88 Apparaten en benodigdheden voor f...12 10111 97412 64811 2907 1133 8223 518
881 Toestellen voor de fotografie en ...6621 302673746716788831
882 Produkten voor fotografie en cine...1 4821 1455997481 0879781 106
883 Cinematografische films; belicht ..........
884 Optische elementen en brillen9 8619 43811 3079 6605 1371 6061 394
885 Uurwerken968968137173450187
89 Diverse fabrikaten, n.a.g.11 99011 3399 12316 93218 67917 04425 632
891 Wapens en munitie....430
892 Drukwerk.......
893 Werken van kunstmatige plastische...2 1961 4391 7631 7732 6882 4839 604
894 Kinderwagens, speelgoed, spellen ...3 6124 1741 7491 9718 2335 2195 967
895 Kantoor- en schrijfbenodigdheden...276325212139240247193
896 Kunstvoorwerpen, voorwerpen voor ...110004133
897 Juwelen, goud- en zilversmidswerken2514132493521133
898 Muziekinstrumenten; delen en toeb...1 6812 0042 0912 1592 5162 7962 722
899 Gefabriceerde artikelen, n.a.g.3 5072 8532 84610 3463 8875 2766 379
9 Niet afzonderlijk genoemde goederen6724989208777191 6303 041
91 Goederen vervoerd per post n.a.g........
911 Postpaketten, behalve diamant.......
93 Boordprovisie en benodigdheden vo...6724989208775961 6183 038
931 Boordprovisie en benodigdheden vo....4989208775961 6183 038
94 Complete fabrieksinstallaties....1..
941 Complete fabrieksinstallaties....1..
96 Niet in circulatie zijnde munten.......11.0
961 Niet in circulatie zijnde munten.......11.0
97 (Niet)-monetair goud....111112
971 Niet-monetair goud....111112
972 Monetair goud; Gouden munten; Mun..........
Niet elders genoemde goederen........
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 18-6-2019