Internationale handel; in- en uitvoer; SITC-3, landen(groepen) 1996-2017
OnderwerpenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Uitvoerwaarde
Landen(groepen)Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.Iran (Islamitische Republiek)
PeriodenPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele in de richting van de pijl.Pas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar rijen.20112012 20132014201520162017
SITCPas de indeling van de tabel aan. Verplaats variabele naar kolommen.1 000 euro
Totaal goederen597 780364 716257 927375 646455 957706 2311 061 202
0 Voeding en levende dieren45 83532 20320 61136 75860 45756 63675 737
00 Levende dieren, m.u.v. dieren bed...2 6431 435621.2 5194 1141 865
001 Levende dieren, m.u.v. dieren bed...2 6431 435621.2 5194 1141 865
01 Vlees en vleesproducten0...0..
011 Vlees van runderen, vers, gekoeld.......0..
012 Ander vlees en eetbare slachtafva.......0..
016 Vlees en eetbare slachtafvallen, ..........
017 Bereidingen en conserven van vlee...0...0..
02 Zuivelproducten en eieren7 2892 3238651 2914 9784 17313 798
022 Melk, room en melkprodukten, m.u....3401 3298655331 2691 0822 470
023 Boter en ander melkvet3 366994.7583 7103 00310 585
024 Kaas en wrongel139...01.
025 Vogeleieren; ovoalbumine3 444...086743
03 Vis, schaal- en weekdieren en ber...275.519363.
034 Vis; vers, gekoeld of bevroren1...0..
035 Vis; gedroogd, gerookt of gezouten0...0..
036 Schaal- en weekdieren; vers, geko...255.514263.
037 Bereidingen van vis, schaal- en w.......51..
04 Granen en graanproducten2 9845081488368294 6361 694
041 Tarwe en mengkoren; niet gemalen....02 969.
042 Rijst.......
043 Gerst; niet gemalen.......
044 Maïs (m.u.v. suikermaïs), niet ge.......0.5
045 Andere granen; niet gemalen.....024
046 Meel en bloem van tarwe of van me..........
047 Meel en bloem van andere granen1......
048 Graanpreparaten, m.i.v. vruchteme...2 9835081488368291 6651 685
05 Groenten en fruit3 3937 1123 2005 5017 2472 3792 763
054 Groenten en wortels, vers, gekoel...1 0545741491 2901 3871 1331 728
056 Groenten en wortels; bereid of ve...171232068144240
057 Fruit; vers of gedroogd556146..0192252
058 Bereidingen en conserven van frui...4264451151657117179
059 Ongegiste groente- en vruchtesapp...1 3395 9462 9144 0265 722738464
06 Suiker en suikerwerken, honing3 1855 4164 053.6 0513 6585 132
061 Suiker, melasse en honing3 1485 4144 039.6 0363 6435 121
062 Suikerwerk372147161511
07 Koffie, thee, cacao, specerijen e...1 6051 7181 3111 8727 58310 26924 751
071 Koffie.130078102
072 Cacao8451 4621 237..6 71522 863
073 Chocolade en bereidingen met cacao76024274..3 5461 786
074 Thee en maté....0.0
075 Specerijen....0..
08 Veevoeder, m.u.v. niet gemalen gr...17 6966 3874 4934 8037 9117 0905 602
081 Veevoeder (m.u.v. niet gemalen gr...17 6966 3874 4934 8037 9117 0905 602
09 Bereide voedingsmiddelen n.a.g.7 0137 2995 91915 49123 24420 25520 131
091 Margarine en spijsvetten7158581 29953123171679
098 Bereide voedingsmiddelen n.a.g.6 2986 4414 62015 43823 12120 08419 452
1 Dranken en tabak8 5084 2677601 0187039601 246
11 Dranken8 4403 5557601 0187039601 246
111 Alcoholvrije dranken n.a.g.8 4403 5557609846989571 241
112 Alcoholhoudende dranken...33535
12 Tabak en tabaksfabrikaten68712.00..
121 Onbewerkte tabak; tabaksafvallen....0..
122 Tabaksfabrikaten (ook indien taba...68712.00..
2 Grondstoffen, niet eetbaar, behalv...42 18830 52918 17628 23233 98146 81858 547
21 Ongelooide huiden en vellen....0..
211 Ongelooide huiden en vellen....0..
212 Ruwe pelterijen.......
22 Oliehoudende zaden en vruchten.6411 2022 6902 4943 6105 930
222 Oliehoudende zaden voor fijne oliën....0..
223 Oliehoudende zaden voor andere oliën.6411 2022 6902 4943 6105 930
23 Ruwe, synthetische en geregenereb...7 8872 5911464281642333
231 Natuurlijke rubber, balata, gutta.....021...
232 Synthetische rubber en afval7 8872 5911464071642333
24 Kurk en hout48.152022642
244 Ruwe natuurkurk en afval (m.i.v. ..........
245 Brandhout (m.u.v. houtafval) en h.......0..
246 Hout in plakjes, spanen e.d. en a.........0
247 Ruw hout..15....
248 Hout, enkel bewerkt48..2022641
25 Papierstof en papierafval2 7631 338..0259639
251 Papierstof en papierafval2 7631 338..0259639
26 Textielvezels, textielafval en lo...43044131870
261 Zijde.......
263 Katoen....1.0
264 Jute en andere bastvezels, n.e.g...........
265 Andere plantaardige textielvezels.........0
266 Synthetische textielvezels...280318.
267 Kunstmatige textielvezels en afva.....0....
268 Wol en fijn en grof haar (m.i.v. ......16..0
269 Oude kleren e.d.; lompen en vodden43.00.2
27 Natuurlijke meststoffen en ruwe m...2 9091 7503301375637902 099
272 Natuurlijke meststoffen2 8971 725310134555734604
273 Steen, zand en grind5.00123.
274 Zwavel en ijzerpyriet, niet gebrand....0..
277 Natuurlijke slijpmiddelen, n.a.g....00..
278 Andere ruwe mineralen726203732.
28 Metaalertsen en metaalafvallen2039188.031133
281 IJzererts....0..
282 Schroot, m.i.v. afvalingots, van ....39..0..
283 Kopererts en concentraten daarvan.......0..
284 Nikkelerts, nikkelmatte, nikkelox..........
285 Aluminiumerts en aluminiumoxyde....031133
286 Uraniumerts en thoriumerts en con..........
287 Andere ertsen van non-ferrometalen20.188.0..
288 Resten van non-ferrometalen....0..
289 Ertsen van edele metalen....0..
29 Andere ruwe dierlijke en plantaar...28 55624 16716 29524 93130 75741 56149 601
291 Ruwe dierlijke producten n.a.g..11677840199198
292 Ruwe plantaardige producten n.a.g.28 55624 05116 21824 84730 75741 36249 403
3 Minerale brandstoffen, smeermiddel...3 8911 1665179335839243 938
32 Steenkool, cokes en briketten1 3836985179242447423
321 Steenkool (m.u.v. geagglomereerde.......0..
322 Geagglomereerde steenkool, bruink...1 3836985179242447423
325 Cokes en halfcokes, retortenkool.......
33 Ruwe aardolie en aardolieproducten2 5084680083267243 133
333 Ruwe olie en ruwe olie uit bitumi.........0
334 Geraffineerde producten van aardolie2 2604680083233243 131
335 Residuen van aardoliën.......
34 Aardgas en industriegas....9126383
342 Propaan en butaan, in vloeibare vorm....98.
343 Aardgas....0..
344 Gasvormige koolwaterstoffen n.a.g......118.
345 Steenkoolgas, watergas, generator..........
35 Elektrische energie....0..
351 Elektrische energie....0..
4 Dierlijke en plantaardige oliën en...3011 2301114106198215
41 Dierlijke oliën en vetten24046.9510612586
411 Dierlijke oliën en vetten24046.9510612586
42 Plantaardige oliën en vetten43.119072129
421 Plantaardige fijne oliën en vetten.1 081..0.71
422 Andere plantaardige oliën en vetten43.11907258
43 Was; mengsels en bereidingen van ...19.0.0..
431 Bereide oliën en vetten; was; men...19.0.0..
5 Chemische producten91 30745 52054 28892 87094 655111 731115 136
51 Organische chemische producten8 4294 4322 6662 9024 4154 1139 583
511 Koolwaterstoffen n.a.g.6461445360383128202
512 Alcoholen, fenolen en derivaten.81112431248
513 Carbonzuren1 6011 47324017612479987
514 Verbindingen met stikstofhoudende...2 0331 0131 3919491 1521 7243 540
515 Organische verbindingen van niet-...2 10897091752412433 056
516 Andere organische chemische produ....7513971 6782 5111 8151 790
52 Anorganische chemische producten1 008.303684410690626
522 Anorganische chemische elementen......348159336
523 Metaalzouten en peroxozouten van ...5291244314135211191
524 Andere anorganische chemische pro...14912421162717840281
525 Radio-actief en aanverwant materiaal20189.10161718
53 Kleur-, looi- en verfstoffen4 8352 2399251504191 1392 184
531 Synthetische organische kleurstof...1731420443918098
532 Extracten voor het verven en het ...177....158305
533 Pigmenten, verven, vernissen en d...4 4862 0979251063808011 781
54 Medicinale en farmaceutische prod...35 76416 95230 77944 38151 32152 73539 900
541 Medicinale en farmaceutische prod...8 0362 4443 6995 8629 60217 18921 419
542 Geneesmiddelen (m.i.v. veterinair...27 72814 50827 08038 51941 71935 54618 482
55 Etherische oliën, parfumerieën, ze...6 2443 3793 5033 4933 9914 9976 247
551 Etherische oliën en reukstoffen5 9052 8253 2012 8593 1503 8414 323
553 Parfumerieën en kosmetische artik...1543071371217458771 495
554 Zeep, onderhouds- en reinigingsmi...18524716551395279429
56 Kunstmatige meststoffen2 98629486927 24418 67718 28322 934
562 Kunstmatige meststoffen2 98629486927 24418 67718 28322 934
57 Kunststof in primaire vormen19 3076 5231 1706 9535 9627 8718 419
571 Polymeren van ethyleen, in primai...8 0293 71695201222238450
572 Polymeren van styreen, in primair...35327625155234148157
573 Polymeren van vinylchloride of va...18041.250104101
574 Polyacetalen, andere polyethers e...2 464549111 8591 6981 7491 856
575 Andere kunststof, in primaire vor...8 2801 9411 0394 7143 8075 6285 855
579 Resten en afval van kunststof1...04.
58 Werken van kunststof n.a.g.1 139.3004982991 8691 941
581 Buizen, slangen en hulpstukken va...327.13607491432
582 Platen, vellen, foliën, stroken e...7798922864362241 7761 501
583 Monofilament alsmede staven en pr...32312029
59 Andere chemische producten11 5979 66813 7746 5649 16020 03523 302
591 Ontsmettingsmiddelen; insektendod...9108859028142297128
592 Zetmeel, inuline en tarwegluten; ...1 9271 9933 8843 1592 7503 9885 293
593 Springstoffen en pyrotechnische a..........
597 Smeermiddelen, dopes, antivriespr...2 8042 1535 709931311 0777 132
598 Andere chemische produkten n.a.g.5 9564 6374 0913 2856 13714 67210 749
599 Afvallen van de chemische of aanv...0...0..
6 Fabrikaten, hoofdzakelijk gerangsc...24 47314 7537 5893 6855 47311 82015 939
61 Leder en -waren, bereide pelterijen.542211027
611 Leder....0..
612 Lederwaren n.a.g.; zadel- en tuig....542211027
613 Bereide pelterijen, (m.u.v. bontw..........
62 Rubberwaren n.a.g.7867701234331 7221 6771 053
621 Rubber in deegvorm, in platen, st...17115763215260210280
625 Buitenbanden en binnenbanden van ...14157214784172
629 Werken van rubber n.a.g.474556572171 4151 382601
63 Kurk- en houtwaren, behalve meubelen981043332038.121
633 Kurkwaren0......
634 Fineer-, duplex-, triplex- en mul...1..3425.37
635 Houtwaren, behalve meubelen969433286138584
64 Papier, karton en artikelen daarvan6 0124 1038046151 0609481 415
641 Papier en karton5 6232 125358412332495888
642 Artikelen van papier of karton3891 978446203728453527
65 Garens, weefsels e.d.1 4353421032812845141 094
651 Garens94243.25.
652 Weefsels van katoen3455.00.
653 Weefsels vervaardigd van syntheti...44571127902
654 Andere weefsels62...106419
655 Brei- en haakwerk, n.a.g.....010
656 Tule, kant, borduurwerk, lint, pa...249619011
657 Speciale garens en speciale weefs...4091064510451166.
658 Geconfectioneerde artikelen, gehe...20428111412265115
659 Vloerbedekking (w.o. linoleum e.d...649132227491191441
66 Fabrikaten van niet-metaalhoudend...1 63568724092228432883
661 Kalk (w.o. voor bemesting), cemen.....000.85
662 Bouwmaterialen van klei of van vu...889208192385724332
663 Werken van minerale stoffen, n.a....69040404199355315
664 Glas42717311825
665 Glaswerk13692726932117
666 Huishoudelijk aardewerk1.382410
667 Edelstenen, halfedelstenen en par.......0..
67 IJzer en staal5 4124 7205 0105427823 4595 620
671 Ruw gietijzer, spiegelijzer, spon...2 6093 4774 618.0.160
672 Ingots en dergelijke primaire vor.......0.1
673 Gewalste platte producten van ijz...8490.0160
674 Gewalste platte producten van ijz.......07398
675 Gewalste platte producten van gel...1384.057459
676 Walsdraad, staven en profielen (m...6316517201458
677 Spoorstaven en andere bestanddele...32...2.1
678 IJzer- en staaldraad..100.10
679 Buizen, pijpen en holle profielen...2 6871 2142925257593 2994 832
68 Non-ferrometalen2 7581 74716327156.1 491
681 Zilver en metalen van de platinag....0..1..
682 Koper en koperlegeringen (ruw, st...157.12.01196
683 Nikkel en nikkellegeringen (ruw, ....114.0308979
684 Aluminium en aluminiumlegeringen ...1 0761 70312027155.401
685 Lood en loodlegeringen (ruw, stav...1 524...0..
686 Zink en zinklegeringen (ruw, stav.......0.0
687 Tin en tinlegeringen (ruw, staven..........
689 Overige onedele non-ferrometalen ....3228...15
69 Metaalwaren n.a.g.6 3382 2741 1101 1291 2814 1194 235
691 Constructiewerken en afgewerkte d...2 6757486572841781 597389
692 Bergingsmiddelen van metaal voor ...12576154524310
693 Kabel en draad van metaal (behalv...4730.4318561
694 Spijkers, schroeven, moeren, bout...3263048465280128
695 Gereedschap voor handgebruik en v...1 24622735271874961 200
696 Messenmakerswerk, lepels, vorken ...401044388
697 Keukengerei en huishoudelijke art...2252251131319697
699 Metaalwaren, n.a.g.1 6539283636587091 5952 342
7 Machines en vervoermaterieel286 678131 12852 885101 010144 825329 688414 620
71 Generatoren en motoren10 0425 2156571 8367872 738119 543
711 Stoomgeneratoren (stoomketels) en...979222..09.
712 Stoomturbines en andere dampturbines1 9641..0..
713 Zuigermotoren met vonkontsteking ...8801 04769366251 858897
714 (turbine)straalmotoren; schroeftu...81315..2228115 461
716 Elektrische roterende machines5 2732 6225441201556351 216
718 Andere krachtwerktuigen1341 307441 679581 969
72 Gespecialiseerde machines17 1986 7775 92811 56114 97726 03614 159
721 Landbouwmachines (behalve tractors)4 9302 4583372 8644 2074 8175 006
722 Tractors.15.121420325142
723 Delf- en graafmachines; machines ...3 8576172889411 240442369
724 Machines voor de textiel- en de l...4855499633 3483 861760
725 Machines voor de papierindustrie395824121563273174
726 Machines voor de drukkerij en de ...2 4341 0121751 2934784 373810
727 Machines voor de voedingsindustrie2 0401 6617922 9023 0016 5213 887
728 Machines en toestellen n.a.g.3 4959273 7832 3571 7215 4243 011
73 Machines voor metaalbewerking90842692882333691 144
731 Gereedschapswerktuigen voor het v...2301203530154171157
733 Gereedschapswerktuigen voor het n...435220265241.595
735 Delen en toebehoren voor de machi...120342.2352383
737 Andere machines voor metaalbewerk...12351306151469
74 Diverse machines n.a.g.93 64352 57424 06435 77434 10483 564126 241
741 Verwarmings- en koelmachines7 5747 83213 6102 9955 6045 3295 366
742 Pompen en elevatoren voor vloeist...8 7233 6221 1183 255541476734
743 Andere pompen; compressoren, vent...59 89912 4471 37722 21615 80968 577106 444
744 Mechanisch transportmaterieel1 915527226705537794790
745 Andere niet elektrische machines1 7395 9604178882 7294 9845 018
746 Kogel-, rol-, naaldlagers e.d.32179199130432092
747 Kranen e.d. artikelen voor leidin...10 71420 8454 6675 0256 3032 2986 116
748 Drijfwerkassen, krukken, kussenbl...2 5777152 2625322 4383531 481
749 Niet elektrische delen en onderde...46944818728100733201
75 Kantoor- en automatische gegevens...1 9962 0811 0303 2864 0916 8935 815
751 Kantoormachines9741 4298743 0042 5111 2192 882
752 Automatische gegevens verwerkende...406981122811 4055 1232 739
759 Onderdelen en toebehoren voor mac...616554441176552194
76 Toestellen voor telecommunicatie ...22 5104 9031 4728 41324 12376 51120 679
761 Ontvangtoestellen voor televisie18121521470192
762 Ontvangtoestellen voor radio-omroep....002
763 Toestellen voor het weergeven en/...134701242384616
764 Toestellen voor telecommunicatie;...22 3574 8221 4598 32024 07275 76420 568
77 Elektrische apparaten n.a.g.50 92550 61818 94430 12365 285107 61178 127
771 Elektrische krachtwerktuigen, n.a...15 3026 775194241863 530712
772 Materiaal voor het geleiden en is...1 4891 8984246072761 882835
773 Artikelen voor stroomverdeling9663001312778883 5451 464
774 Elektromedische- en radiologische...31 71338 87316 49028 59362 77396 93371 550
775 Apparaten voor huishoudelijk gebruik1702308529872534908
776 Elektronenbuizen, transistors en ...54141251291 600
778 Elektrische machines, apparaten e...1 2302 5281 7941682791 1771 057
78 Voertuigen voor wegvervoer89 0428 4516999 9101 21725 93438 375
781 Automobielen voor personenvervoer4363505162232407
782 Automobielen voor goederenvervoer...16 0001 52687987333 313375
783 Overige automobielen72 4286 0492377 7392284 8043 184
784 Delen en onderdelen voor automobi...4338093201 08134417 32233 671
785 Motorrijwielen, rijwielen met of ...01.7197117
786 Aanhangwagens, containers en ande...1383646550167620
79 Ander vervoermaterieel41484.1773210 537
791 Spoorwegmaterieel41..0114
792 Luchtvaartuigen; ruimtevaartuigen...41083.167213
793 Schepen en boten...10.10 530
8 Diverse gefabriceerde goederen94 403103 783103 415111 717115 281147 310135 652
81 Geprefabriceerde bouwwerken, sani...1 3052 0151 1741622 03111 7126 287
811 Geprefabriceerde bouwwerken1 2751 7171 1251231 82210 9735 319
812 Sanitaire artikelen, installaties....18..712312
813 Verlichtingstoestellen n.a.g.302805039202616956
82 Meubelen en toebehoren, artikelen...688689430540666664568
821 Meubelen en toebehoren e.d. art.688689430540666664568
83 Reisartikelen, handtassen e.d.6297142602918
831 Reisartikelen, handtassen en derg...6297142602918
84 Kleding en toebehoren58750471742073
841 Heren- en jongenskleding van text...32.12402
842 Dames- en meisjeskleding van text...320.10110
843 Heren- en jongenskleding van brei...141.01192
844 Dames- en meisjeskleding van brei.......115.
845 Kleding en kledingtoebehoren van ...24190211021444
846 Kledingtoebehoren van textielstoffen2200024911
848 Kleding en kledingtoebehoren van ...1313.2317213
85 Schoeisel315.5128239
851 Schoeisel315.5128239
87 Instrumenten en apparaten voor be...41 23039 00540 00644 96654 99362 68764 428
871 Optische instrumenten en apparaten245340722330114
872 Medische instrumenten en apparaten37 84435 55038 26642 15947 39155 97454 865
873 Verbruiksmeters en telinstrumenten164.141194127
874 Meet-, controle- en analyseinstru...3 3833 3461 4002 5947 5616 6419 422
88 Apparaten en benodigdheden voor f...5 1492 4961 1301 9239341 3351 035
881 Toestellen voor de fotografie en ...159.31917455
882 Produkten voor fotografie en cine...4 6001 5993601 4966605367
883 Cinematografische films; belicht ..........
884 Optische elementen en brillen305776750365144785458
885 Uurwerken841211761120324455
89 Diverse fabrikaten, n.a.g.45 90859 39060 66064 07256 56870 38063 204
891 Wapens en munitie3...0.17
892 Drukwerk.......
893 Werken van kunstmatige plastische...4624821913673416071 021
894 Kinderwagens, speelgoed, spellen ...488112693429252641528
895 Kantoor- en schrijfbenodigdheden...17715334215355901
896 Kunstvoorwerpen, voorwerpen voor ...3.331.11
897 Juwelen, goud- en zilversmidswerken....001
898 Muziekinstrumenten; delen en toeb...23382573544287388
899 Gefabriceerde artikelen, n.a.g.44 59058 54459 11463 10855 77968 41060 116
9 Niet afzonderlijk genoemde goederen196137150163141231171
91 Goederen vervoerd per post n.a.g........
911 Postpaketten, behalve diamant.......
93 Boordprovisie en benodigdheden vo...196137150163141231171
931 Boordprovisie en benodigdheden vo....137150163141231171
94 Complete fabrieksinstallaties.......
941 Complete fabrieksinstallaties.......
96 Niet in circulatie zijnde munten.......0..
961 Niet in circulatie zijnde munten.......0..
97 (Niet)-monetair goud.......
971 Niet-monetair goud.......
972 Monetair goud; Gouden munten; Mun..........
Niet elders genoemde goederen........
© Centraal Bureau voor de Statistiek, Den Haag/Heerlen 18-6-2019